Říjen 2007

Reklamy SEM

25. října 2007 v 14:11 | Tia |  x Maagie.blog.cz
Protože jsem vám zakázala kamkoli na blog psát reklamy typu: ,,Podívej se ma můj blog!", ,,U mě na blogu je bleskajda!" apod. , dávám vám sem prostor na reklamy.

Můžete psát o bleskajdách, o svojem blogu atd...

Doufám že to plně využijete.

http://pj.bloguje.cz/img/love_me_by_werol.jpg


Výroba ATHAME

25. října 2007 v 13:57 | Tia |  x Vyrob si
Výroba nože/dýky

1) Zakoupíme vhodný kus oceli, nemůžeme-li použijeme místo toho starý pilník či dláto.

2)Budeme zahřívat ocel, aby byla "změkčená", aby se dala opracovat. Je nutné zahřívat ocel dokud se nerozžhaví. Položíme jí na plynové nebo elektrické kamna(může trvat hodně dlouho a energie jsou drahé) Ocel se musí rozžhavit do červena. Bude měkkčí a lépe zpracovatelná.

3) Tužkou si no kovu vyznačíme tvar nože. Pilkou na kov vyřežeme profil a opilujeme hrubé kraje. Poté začneme upravovat ostří nože. Můžeme pracovat s hrubými a i jemnými pilníčky. Ostří by mělo být oboustranné Úpravu ostří dokončíme vyčištěním vlhkým a suchým papírem.

4) Poté budeme čepel kalit a popouštět. Znovuji zahřejeme, dokud se nerozžhaví. Po rozžhavení ji vezmeme do kleští a dáme ji do nádoby s vlažnou vodou ( ne studenou čepel by praskla) nebo ji ponoříme do oleje.Zchladíme a poté ji opět očistíme vlhkým i suchým hadrem.

5) Zakalenou čepel opět zahřejeme do červena. Znovu ji ponoříme špičkou dolů do vlažné vody nebo oleje a pohybujeme s ní v tekutině nahoru a dolů. Zase očistíme vlhkým a suchým papírem

6) Postup z bodu 5) opakujeme ještě 1x - naposledy a tentokráte sledujeme, jak se mění barva čepele. Nejdříve bude světlá, slámová a poté středně slámová. V tuto chvíli ji rychle ponoříme do vody a necháme ji zchladnout (bude modrat, fialovět a zelenat. Nyní sledujeme špičku, která bude měnit barvu jako první. Při prvním modrání na špičce ponoříme čepel do vody. Když je čepel studená, vytáhneme ji a prudce někokráte za sebou s ní bodneme do země. Právě jsme: pohybovali jsme čepelí - Vzduchem, zahřívali ji - Ohněm, ponořovali ji do -Vody a představili ji - Zemi.

7) Na rukojeť si opatříme dva kousky dřeva. Nakreslíme na oba část ostří, která je součástí rukojeti. Poté "vydlabeme" označené díly, každé do půlky tlouš´tky čepu ostří. Po skončení, oba kusy dřeva s čepem vloženým mezi nimi by měli na sobě dokonale pasovat.

8)Poté ještě jemně zbrousíme vnitřní strany kusu dřeva a na třeme plochy epoxidovým lepidlem. Vložíme čep ostří na místo, přitiskneme obě poloviny rukojeti na sebe a vložíme do svěráku. Tlak pomalu zvyšujeme, aby se lepidlo rozlilo. Nůž necháme ve svěráku, alespoň 3 dny.

9) Po vyjmutí ze svěráku, nakreslíme na dřevo profil rukojeti, takovou jakou bysme chtěli mít a začneme tento tvar vyřezávat.Značení - leptání, rytí

Leptání

1)Rozpustíme vosk a potřeme jím čepel.

2)Ostrým nástrojem (např. hřebíkem) do vosku vyryjeme nápis, který chceme, aby byl na čepeli (např. naše jméno runovým písmem) ujistíme se že hřebík pronikl až na kov přes vosk.

3)Potom přes vosk nalijeme jód nebo podobnou žíravinu. Necháme jód několik minut působit, pak nůž opláchneme pod tekoucí vodou. Dobré je si vše nejdříve nacvičit na odpadovém kusu kovu - stejného jako je čepel. Tak budeme moci posoudit jaký čas budeme potřebovat na působení jódu než jej smyjeme.

Rytí

Místo leptání můžeme použít rytí do čepele. Rytí se provádí jako značení hřebíkem, ale je lepší používat nějaké rydlo. Čepel přelepíme páskou. Vyznačíme si fixou na pásce písmo nebo symbol, který chceme mít na noži a poté vyryjeme. Páska nebude překážet a nám nehrozí, že by rydlo vyklouzlo a čepel popsalo tam, kde nechceme. Hotový nůž vyčistíme a uložíme k magickým nástrojům. Je nutné před používám nůž posvětit.


Jedna varianta jak posvětiti athame:

Před použitím čepel athame potřete čerstvou bazalkou, rozmarýnem nebo listím dubu. Budete potřebovat svěcenou vodu. Utvořte kruh.


Zvedněte nůž do výšky a řekněte:
Bože a bohyně - Zde představuji svůj osobní nástroj k vašemu schválení. Byl zhotoven z přírodních materiálů. Zpracován do tvarů, které teď vidíte. Přeju si, aby od nynějška sloužil jako nástroj i zbraň ve vašich službách.


Položte nůž na oltář a stůjte nebo klečte chvíli před oltářem, vzpomínejte na to, jak jste nůž vyráběli nebo vyrývali do něj své osobní znaky , symboly. Ponořte prsty do slané vody a nůž pokropte. Obraťte jej a pokropte i druhou stranu, nyní nůž zvedněte a přidržujte jej v kouři a obracejte jím, aby byly všechny části nože důkladně okouřeny. Poté řekněte:
Ať svěcená voda a kouř vypudí všechny nečistoty z tohoto nože, aby byl čistý a očištěný, připravený posloužit mne a pomáhal mi na mé cestě, kterou si budu přát jít. Aťse tak stane!

Držte nůž mezi svými dlaněmi a soustřeďte veškerou svou energii - sílu do nože. Poté řekněte:
Nasycuji tento nůž skze sebe moudrostí a mocí boha a bohyně. Ať dobře slouží a ochrání před škodou a pomáhá v jejich službě, ve všem. Ať se tak stane!..
Poté zrušte kruh a najezte se, abyste uzemnili energii.