Leden 2008

Výroba run ze dřeva

31. ledna 2008 v 10:56 | Tia |  x Vyrob si
Asi nejvíce používané je dřevo z Jasanu, Tisu, a Břízy, a to protože mají přímý vztah k runám. Jasan je totiž strom života, Tis je runa Eoh, a Bříza je runa Beorc. Dále z Jeřábu, který ochraňuje, Jabloň - ta je spojena s láskou,ale i Vrby - má silnou vazbu na Měsíc, z Dubu- ten symbolizuje sílu. Z Lísky - symbolizuje spirituální schopnosti.

Zhotovování run ze dřeva
1)Na runy je nejdříve třeba uříznout větev živého stromu. Než se větev uřízne je třeba požádat strom o svolení a na oplátku k němu se pokládá malý obětní dar(např. mléko, med, sůl). Větev by měla být co nejrovnější, silná asi 2 až 5 cm a dlouhá asi tak 30 cm. Větev se opatrně nařeže na 24 plátků o síle 5 - 10 milimetrů.
2)Poté se vezme vypalovací jehla nebo pájka a vypálí se runový znak.
3)Do runových destiček - (poté již runových kamenů) se ješte poté vtírá troška včelího vosku. Když jsou runové "kameny" hotové musí se ještě očištit.

Očisťování run
1) Když jsou runy hotové je potřeba je ještě "duchovně očistit". Jsou různé způsoby očišťování. Můžou je přes noc vystavit ještě svitu měsíce a v úplňku nebo je vykuřovat bylinami. Velmi jednoduché je použít vodu ze studánky, potůčky, řeky nebo přírodního zdroje. Voda z vodovodu se v očšťování nehodí. Když pracujete s runami a zvlášťe pokud vykládáte druhým lidem je třeba runy neustále pravidelně očišťovat.

Posilování run

Očištěné runy je třeba posílit. To jde udělat několika způsoby. Někdo je vystavuje polednímu sluníčku, další je ukládá na děvět dní do země, jiný je zabrabává na devět dní do mořské soli.

Rituál na posilování run pomocí čtyř živlů

1) Položte runy na šátek a posypte je mořskou solí. Tímto je posílíte Zemí.
2) Protáhněte každou runu dýmen z vonné tyčinky, nebo pálené bylinky, či kadidla, aby je posílil Vzduch.
3) Protáhněte každou runu plamenem svíčky, abyste je posílili Ohněm.
4) Nakonec runy pokropte pramenitou vodu, tímto je posilujete Vodou.

Péče o runy
Když se runy pečuje a chová se k nim s úctou, stanou se mocnými pomocníky. Když své runy očistíte a posílíte, vstřebají do sebe vaší energii a proto byste je neměli nikomu půjčovat. Ale naopak pokud někomu vykládáte vy, musí se jich člověk, kterému vykládáte dotknout či je vybrat z váčku sám. Ale nikdo by neměl s vašimi runami pracovat samostatně. Na runy potřebujete váček, který si ušijete s přírodní látky nebo nebělené tkaniny. Dále budte potřebovat jeden šátek nebo kus barvené tkaniny jako šátek, na který budete runy vždy pokládat.

O runách obecně

31. ledna 2008 v 10:50 | Tia |  Runy
Mytologický původ run
Runy podle severského mýtu vytvořil nejvyšší severský bůh-hrdina Odin. Poté, co se na devět dnů přibodl svým kopím ke stromu světa - jasanu Yggdrasilu - a tak se sám sobě obětoval, spatřil runy - symboly, které mu umožnily vidět linie osudu, ale také do nich zasahovat. Stejnou moc pak dal i lidem, kteří se naučili runy používat.

Runová abeceda futhork (futhark)
Runové abecedy jsou známy jako futharky nebo futhorky. Názvy jsou, podobně jako názvy ostatních abeced, vytvořeny z několika prvních písmen. Latinská abeceda z A, B, C a D, řecká alfabeta z ALFA a BETA. Futhark je nazván podle znění prvních symbolů, tedy F, U, Th, A, R a K. V pozdějších dobách se začátek řadil poněkud odlišně, a to jako F, U, Th, O, R a K.
Rozlišovat můžeme zhruba tři základní proudy. Původní, nejstarší se nazývá germánský futhark prostý (24-typový všegermánský futhark) a skládá se z 24 znaků. Asi okolo roku 800 n. l. se objevují další dvě varianty, a to v anglosaské Anglii a vikingské Skandinávii. Anglosaské písmo (anglofriské písmo) v konečném důsledku zvýšilo počet znaků až na 33, narozdíl od písma vikingského (nordického futhorku mladšího), kde byla řada zredukována na pouhých 16 znaků. Tento systém se vyskytoval v různých obměnách: dánský, obyčejný nordický, švédsko-norský, zkrácený apod.

Aettir
Každá ze tří hlavních runových abeced se dělila na tři skupiny písmen, zvané aettir (aettir je množné číslo slova aett). Samotný výraz aettir je pravděpodobně nedávného data, rozdělení písmen na jednotlivé aettiry je však patrné i na velmi starých archeologických nálezech (např. brakteátu z Vadsteny).
Rozdělení abeced na oddíly je pro nás významné proto, že je dodržuje i vikingské a anglosaské písmo, ačkoliv ani jedno z nich se nesestává z 24 písmen. Pro ilustraci, vikingský futhork se dělil na tři skupiny o šesti, šesti a pěti znacích.

Slovo "runa"
Význam slova runa bývá interpretován různě, jednotlivé interpretace si jsou podobné a vždy s sebou nesou trochu tajemnou atmosféru. Ve staré angličtině znamenalo slovo runa záhadu či tajemství; význam se zachoval v dnešním archaismu pro šeptání - round nebo rown.
Ve staré němčině slovo runa rovněž značí záhadu a tajemství. Stará norština zná takřka shodný výraz runar, magický znak. Ve finštině slovo runa označuje jednu báseň národního eposu Kalevaly.

Runová numerologie
Jedna reprezentuje význam slova, které je jménem runy, nebo moc se jménem runy spojenou.
Dvě implikuje služebné postavení, podřízenost či otroctví.
Tři je aktivovací posloupností. Tři trollí runy jsou nutné k aktivaci změny podoby, nebo mění význam následujícího textu. Zároveň je to počet run požadovaný pro výzvu či vzývání o nižší intenzitě.
Čtyři označuje otrávenost, únavu či nepohodu.
Pět přináší uspokojení či úspěch, je vhodné k léčebným účelům.
Šest je nepříjemnost, něco nechtěného.
Sedm je spojeno se sexuálními záležitostmi.
Osm je spouštěcí posloupností, podobně jako trojka. Označuje úplnost, sílu, je to číslo potřebné pro intenzívní výzvu.
Devět je nástrojem pro ještě vyšší stupeň dokonalosti. Osmička je celek, devítka jej podtrhuje a potvrzuje.Statistika xD

29. ledna 2008 v 17:50 | Tia |  x Maagie.blog.cz
Navstevnost za minuly tyden (21.1.2008 - 27.1.2008) je:
Pondeli: 108
Utery: 119
Streda: 111
Ctvrtek: 133
Patek: 113
Sobota: 123
Nedele: 102

Celkem: 809
Dalsi statistiky: http://www.toplist.cz/stat/462991Tak to čumím!!! Bývaly dny kdy mi přišli třeba jen 3 lidi!

Moc vám děkuju, že mě navštěvujete, ale taky bych chtěla abyste napsali nějaký komentík, abych věděla že tu aspoň někdo je :)...

Díky moc! :-)

Věštění z run

29. ledna 2008 v 12:07 | Tia |  Runy
http://www.amorysuerte.com/modules/catalog/images/runa-fehu.jpg

Za dávných časů putovali vykladači a vykladačky run od města k městu a nahlíželi za pomocí runových kamenů do osudů lidí. Oblékali se do zvířecích kůží a modrých plášťů zasvěcených bohu Odinovi. Odin byl pán smrti i znovuzrození, visel devatero dní na stromu světa jehož jméno je Yggdrasil a obětoval své oko Mirimovi, strážci studnice moudrosti, aby získal runy. I dnes vzývají věštci Odinovo jméno, aby jim pomáhal při vrhu a čtení run.
uny lze vykládat různými způsoby. Jsou-li runy vzhůru nohama je na nich někdy vidět jiný znak. Říká se jim obrácené runy. Taková runa má jiný význam, než když leží správné poloze. Soudí se , že obrácené runy jsou negativní. Obrácená runa nám však neukazuje problémy, ale jejich řešení nebo vyvarování. Na každou runu by se spíše mělo pohlížet podle toho, co nám chce povědět, než v ní hledat negativní aspekt.
Výklad jednoduchý
1. Držte váček s runami a soustřeďte se na otázku nebo problém, nebo na to na co se chcetet zeptat.
2. Pak se můžeme zeptat např. - Přeji si, aby runy prozadily co mě dnes čeká. nebo Přeji si, aby runy vypověděly o... nebo Přeji si, aby runy okomentovaly... atd.
3. Potom vytáhněte z váčku runu.
Výklad světového stromu
Vytáhněte si postupně 7 run.
1. Co si musíme uvědomit
2. Jaká nás čeká výzva
3. Jaká je vaše runa
4. Jaká síla nám pomůže
5. Co nás bude varovat
6. Čeho se potřebujeme zbavit
7. Jaké nastane ponaučení
Věštění - keltský kříž
1. Co je příčinou našeho nedostatku
2. Jak a kam bychom měli směrovat energii
3. Co nám brání v postupu
4. Co nám pomůže překonat překážku
5. Co nám chybí
6. Výsledek
Vyjasnění sporných odpovědí: Někdy ani po odpovědi run není jasné jak si máme vše vyložit. Runy mohou mluvuit nejasně. V tomto případě se vytahuje ještě jedna runa, která by měla odpověďi napomoci nebo ji ujasnit.

Bafomet

28. ledna 2008 v 14:41 | Tia |  Symboly magie
Bafomet je satanistický znak, který představuje kozlí hlavu. Je to vlastně obrácený pentagram ve kterém je hlava vkreslená.
Jedná se o symbol černé magie nebo také Satana. Často okolo něj jsou nápisy: Samael a Lilith. Samael je pekelný kníže stojící nejblíž samému satanovi. Podle rabínské tradice je Samael totožný s "andělem mrti" a měl být také skutečným otcem Kaina. Jako biblický had geneze je občas ztotožňován s Leviathanem. Sameal je také esoterní jméno Satanovo. Lilith (též Lilita) je pekelná manželka Samaela, noční démon, nazývaný také "pekelná děvka". V černé magie často ztělesňuje symbol temné stránky ženské sexuality. Do Obráceného Pentagramu je také někdy vkreslena hlava Mendéského kozla - pak se nazývá Bafomet.
http://www.telecable.es/personales/matius/bafomet.jpeg

Ruka osudu

28. ledna 2008 v 14:14 | Tia |  Symboly magie
Nebo také ruka Fatimy pochází ze světe arabské víry. Podle legendy krásná vezírova dcera ochránila svého otce před zákeřným šípem. Otrávený šíp bohužel uvízl v její dlani s způsobil jí smrt. Od té doby arabové věří, že Ruka Fatimy chrání před nemocemi a zlými silami.

Kolo trojnosti

28. ledna 2008 v 14:05 | Tia |  Symboly magie
Tento amulet znázorňuje magický koloběh věcí a symbol trojnosti. Pomáhá na cestě k osvícení, dává energii a rozvíjí kreativitu.


Blesk

28. ledna 2008 v 13:40 | Tia |  Symboly magie
Byl vždy spojován s božím zásahem (nebo boží silou). Buď to mohl být boží trest a nebo také symbol božího daru. Anticky Zeus může být chápán jako osvětlující i trestající. Být zasažen bleskem se v Šamanských tradicích rovnalo zasvěcení a smrt úderem blesku zajišťovala přímou cestu do nebes. Na západě někteří lidé věřili, že zasažení bleskem probouzí skryté psychické síly.
Ve starobabylónském období byla se blesk zobrazoval ve formě dvojzubé nebo trojzubé, která se vyskytuje od té doby až do novobabylónských dob. Jak je vidět z důkazu v nápisech, byl tento znak vždy a ve všech oblastech Mezopotámie symbolem boha bouře, buď Adada (Iškur) v Asýrii nebo některých místních božstev. Někdy jej bůh nesl jako svůj atribut.
http://www.smisek.cz/images/zoom/nature/blesk.jpg

Ankh

28. ledna 2008 v 13:34 | Tia |  Symboly magie
Ankh neboli také Nilský kříž je symbol věčného života a starého Egypta. Má příznivý vliv na lidstký organismus. Pomáhá ti doplnit vnitřní energii, odstraňuje negativní záření z televizorů, monitorů a patogenních zon. Dobře působí na lidi úzkostlivé, váhavé a nervní. Představuje klíč k záhadám mezi nebem a zemí. Na obrazech je nesen často bohy a symbolizuje jejich nesmrtelnost.
V hieroglyfech symbolizuje život. Také se mu řiká klíč k Nilu, protože při tomto spojení znaku boha Osírida (T) a bohyně Isidy (O) nastaly totiž záplavy.
Obrázek “http://www.sighco.com/store/images/osiris_big.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Roucha a šaty

28. ledna 2008 v 12:28 | Tia |  Potřeby na magii
Mnohé sabaty a jistě i většina příslušníků čarodějnického kultu působicích samostatně pracují NAHÉ... v čarodějnictví se o tom hovoří jako "odění pouze nebem". Ale jsou chvíle kdy kvůli teplotě uvažujete o nějakém oblečení a to je naprosto v pořádku. Roucha můžou být jednoduchá, nebo složitěji zpracována. Záleží na vás co si budete přát.
Při výběru materiálu je důležité brád ohled na toto:
1. Vhodný je skoro každý přírodní materiál (hedvábí, vlna, bavlna...). Látky jako polyester jsou nevhodné.
2. Zvažte také hmotnost materiálu, aby nebyl moc těžký a teplý nebo lehký a chladný.
3. Přemýšlejte i o mačkavosti látky.
4. Nebude štípat? Dá se prát? Nenatáhne se příliš...?
...Tyto otázky byste měli pořádně zvážit.
Barva
Dobře si promyslete i barvu roucha. Většina čarodějnic nosila v minulosti bílé šaty. V Saském čarodějnictví nosí kněz a kněžka roucha buď bílá, fialová nebo tmavězelená a ostatní se oblékají do zelených, hnědých, žlutých a modrých rouch i když to neni pevně stanovené pravidlo. Je samozřejmě možné vytvářet hezké kombinace barev. Některé čarodějnice nosí černé roucho ale vzhledem k tomu že se černá považuje za silnou barvu (ve skutečnosti za nebarvu) tak to vytváří mylné myšlení a představy. Vyznáváme náboženství Přírody používejme proto přírodní barvy. Světlé a tmavé barvy země.
Šití
Záleží na vás, jak to bude s šitím šatů. Jestli máte šicí stroj, můžete si na to troufnout sami. Ovšem je lepší si rovnou koupit šaty které vám padnou, než se měsíc kudlit jehlou a nití. I když se to nezdá, šaty jsou velké a tím větší vznikne piplačka s jehlou a nití.

Změny designu

27. ledna 2008 v 12:59 | Tia |  x Maagie.blog.cz
Další změna designu -> což znamená že doufám že už dlouho nebudu muset měnit design... hmmmDraci 12

27. ledna 2008 v 12:37 | Tia |  x Galerie

Vývoj draka

27. ledna 2008 v 12:31 | Tia |  x Galerie
Obrázek “http://drak.wbs.cz/draci-rust.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Draci 11

27. ledna 2008 v 12:28 | Tia |  x Galerie

Draci 10

27. ledna 2008 v 12:25 | Tia |  x Galerie
Obrázek “http://drak.wbs.cz/4086050%5B1%5D.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

New Jarní design

25. ledna 2008 v 20:33 | Tia |  x Maagie.blog.cz
Tak jsem se potrápila na jarním designu,,, doufám že je lepší ;)

Tip pro zvýšení návštěvnosti

23. ledna 2008 v 18:13 | Tia |  x Maagie.blog.cz
Tenhle text si zkopírujte - obsahuje totiž hodně výrazů hledaných na internetu, tím pádem se vyhledá i váš blog.
Mám ráda, když naleznu blog, kde jsou nějaké MP3 download zdarma , nebo MP3 download free. To potom stahuju různé skupiny, třeba Chinaski (blbost), Kryštof , Red Hot Chili Peppers (jo), nebo zpěvačky, třeba Madonna, Avril Lavigne, Britney Spears a podobně. Mám ráda Harry Potter, a jsem zvědavá, jak se jmenuje sedmý díl Harry Potter a co na to Daniel Radcliffe (nebo jak se to píše), Emma Watson a Rupert Grint, teda Hermiona Granger a Ron Weasley. J. K. Rowling je skvělá spisovatelka. Nemám ráda pivo. Láska je smrt (tohle je pravda). Sebevražda. Coca Cola. Santa Claus. Vánoce. Brigády. Eragon, Eldest, Empire (!!!). Pán prstenů, Eliah Wood. Piráti z Karibiku, Johnny Depp, Orlando Bloom. Egypťan Sinuhet. Referáty na fyziku. Referáty na chemii. Čtenářský deník. Nokie, Samsung, MMS, mobily zadarmo. Pes. Kino. Čokoláda. Změřte si vaše IQ. ICQ. Malování na sklo. MP3 přehrávače zdarma. Nikdo mě nemá rád. Emo. Etno. E-e. Ementál. Brie. Bonifác. Hermelín. Servác, Pankrác. Jahodový koktejl. Outismus. Tenis, Basketbal. Snowboard. Dadaismus. Impresionismus. Funkcionalismus. Expresionismus. Naturalismus. Realismus. Pop Art. Modernismus. Tugendhat. Konstrukcionalismus (existuje to vůbec?!). George Sandová. Mika Waltari. Tolkien. Suchý, Šlitr. Wilsonová. Berdych. Tom Hanks. Elvis Presley. Játra na cibulce (blééé). Punk. Punks not dead. Rock. Pop. Metal. Jazz. Folk. Country. Techno. Rock n roll. RnB.Hip Hop Blues. Soul. Rep. Rap. Rab. Kot. MPZ Islandu. Chemická olympiáda. Rtutitka, solan drasličitý, drasloš, uhlec. Kouření škodí zdraví. SMS na Eurotel zdarma. SMS na T-Mobile zdarma. SMS na Vodafone zdarma. SMS zdarma. SMS. Zdarma. Jak být šťastný. Shrek. Spider-man. Eminem, magie, magie MAGIE!!! Výuka magie (tu tady taky mám), láska (:-( ), černá magie, bílá magie, pentagram, kočka, pes, kůň, opice, klokan, zvířátka, zvířata, lyžák, snowboard, lak na nehty, yabadabadoo...
XD

Pavučinky XD

17. ledna 2008 v 13:31 | Tia |  Kočkodlaci
Obrázek “http://image018.mylivepage.com/chunk18/803275/494/Pavu%C4%8Dina.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Zachytí snad smyšlená síť pavučiny to,
co naše duše trápí, či povzbuzuje?
Snad. Alespoň zůstává vše, co v nás pohltí
nemilosrdný běh života.

Snad, až zapomenem na svá úskalí a touhy,
navrátíme k písmem zrcadlícím se vlastním myšlenkám.
K těm co tu zanecháme.


Já, resp. něco o mě :o)

7. ledna 2008 v 21:55 | Tia |  x O mě

Kdybych byla...

 • Ovoce, byla bych... Pomeranč...
 • Barva, byla bych... Tmavě fialová... je tajemná a magická...
 • Zvíře, byla bych... Kočka... kočky mám nejraději... jsem taky kočkodlak že :o)
 • Kniha, byla bych... Nejspíš Eragon... A Eldest a v budoucnu Empire...
 • Oblečení, byla bych... Asi ponožka...
 • Šperk, byla bych... Prsten...
 • Elektro spotřebič, byla bych... iPhone (www.apple.com)...
 • Auto, byla bych... Ferrari....
 • Element, byla bych... Voda... Čistá, silná, nezničitelná... Dostane se kamkoliv
 • Strom, byla bych... Ořech....
 • Juice, byla bych... Pomerančový... Ale žádný Cappy...
 • Příchuť zmrzliny, byla bych... Oříšková....
 • Člověk, byla bych... Nikdy nikým jiným než sama sebou...!
 • Planeta, byla bych... Ankaa... Je to spíš hvězda... v souhvězdí Phoenix...
 • Písnička, byla bych... My heart will go on(Titanic), a nebo Nemo(Nightwish)...
 • Roční období, byla bych... Zima.....
 • Květina, byla bych... Karafiát...
 • Povolání, byla bych... Věštkyně... Ale povolání, jak chci pracovat je Veterina...
 • Kreslený seriál, byla bych... ...Nebyla bych...
 • Místo, byla bych... Tmavý les někde v Irsku...
 • Dárek, byla bych... Motýl, který uletí... ale přesto svého majitele ve spánku střeží...
 • Vzpomínka, byla bych... Vzpomínka na sníh, a na sněžení...
 • Město, byla bych... Melbourne... Je to nejnádhernější město, jaké jsem kdy viděla...
 • Smysl, byla bych... Chuť...
 • Sladkost, byla bych... Med...
 • Denní doba, byla bych... Noc... Temná a strašidelná... ve které se bojíte vyjít ven...
 • Část těla, byla bych... hlava....
 • Chuť, byla bych... Chuť horkého bylinkového čaje s medem...
 • Sport, byla bych... Vybijená...
 • Vůně, byla bych... Vůně jarní louky...
 • Znamení, byla bych... Rak....
 • Budova, byla bych... Maličká dřevjená bouda hluboko v lese....
 • Měsíc, byla bych... Leden...
 • Hračka, byla bych... Malá keramická panenka...
 • Látka, byla bych... Hedvábí....
 • Znak, byla bych... Oko....
 • Odpoveď, byla bych... Ano....
 • Hřích, byla bych... Lennost....
 • Pohádkovou bytostí, byla bych... Elfkou...
 • Talent, byla bych... Výtvarnický...

Jaké nosí elfové oblečení?

7. ledna 2008 v 18:58 | Tia |  Elfové
Jaké nosí elfové oblečení?
Záleží na tom, co je to za elfy. Elfové kteří žijí v lesích, nosí jednoduché oblečení v barvách lesa, zato šedí elfové nosí šedé, většinou jednoduché šaty.

Jejich oblečení je krásné, jemné a lehké, některé je krásně vyšívané, některé je jednoduché. Elfky většinou nosí dlouhé šaty, ale když jdou ale do lesa, nosí lehkou sukni pod kolena, která jim nezavazí, když se profírají mezy stromy.

Elfové podle společenského postavení, od obyčejných plášťů po vznešené hávy. Jejich oblečení není ušito z látek jaké známe my lidé, jejich látky jsou mnohem krásnější a kvalitnější než jsou ty naše. Pro běžné každodení nošení se hodí jednoduché šaty v zelených a hnědých barvách, ale vznešení elfové nosí šaty hlavně v tmavě modré a černé.