Únor 2008

Prozatímní pozastavení blogu

20. února 2008 v 18:55 | Tia |  x Maagie.blog.cz
Takže čtěte pozorní lidičkové, magikové, lidští teroristé, vrahové lidí a vykladači budoucnosti:
Právě jsem se rozhodla (hmmm), že pozastavím blog. Blog už vlastně pozastevený skoro je, a mně zbívalo jen to sem napsat. Je mi to líto, ale slibuju že se už chystám zase hodně mooc psát...


Právě skoro vůbec nemám čas jelikož:
  • Nutno se učiti
  • Nutno zařizovati pokojík svůj
  • Nutno venčiti pejska (což odmítám odbývat) a starati se o ostatní zvířata (kočka, andulka, potkan)
  • Právě pročítám četnou magickou literaturu o věštění z ruky, věštbách, sektách apod. - potom to sem všechno napíšu
  • A jelikož jsem prostě kutil a nebaví mě trávit hodiny na netu
Ale myslím si, doufám, tuším a troufám si říct že...:
  • ...se blog úplně nezastavuje.
  • ...jestli se zastaví tak se znova rozjede
  • ...a jestli se rozjede, tak to bude velká pařba! :D
Mějte se a těšte se, nelitujte a smějte se, nemluvte a čiňte!
Namárië, tenn' enomentielva!

Vaše Tia

Svěcená voda

13. února 2008 v 20:01 | Tia |  Lektvary a kouzla
Budeš potřebovat misku se solí a misku s pramenitou vodou.

Vezmi misku se solí. Soustřeď svou energii do ruky a hlavně ukazováčku,
vlož špičku prstu do soli a řekni:
"Ať je tato sůl čistá!"

Potom vezmi misku s pramenitou vodou. Vhoď do ní špetku soli,
zamíchej ji opět ukazováčkem (ve směru hodinových ručiček) a přitom říkej:
"Ať posvátná sůl odstraní z této vody všechny nečistoty.
Buď požehnána. A tak se staň!"

Tím jsi vytvořil (-a) svěcenou vodu.
Můžeš ji použít při různých kouzlech, pro rituály, svěcení předmětů,
kropení místnosti při čištění od negativní energie, exorcismu apod.

O reiki

1. února 2008 v 17:10 | Tia |  Reiki
Reiki je přírodní a celkem jednoduchá technika předávání léčivé energie přikládáním rukou dárce na příjemce, a může se ji naučit téměř každý.

Lidský život závisí na "palivu" - životní energii v nás. Tu získáváme sami pomocí potravy, správného dýchání a zdravého životního stylu. Při špatné životosprávě a nezdravém životním stylu energie ubývá. Čerpáme-li energii nekvalitní nebo dokonce negativní, naše orgány strádají, vypovídají funkci a dochází k poškození organismu. A právě reiki nám pomůže energii obnovit.
Přestože účinky léčby dosud řada lidí považuje za důsledek působení psychiky v duchu "víra tvá tě uzdravila", pozitivní výsledky jsou jednoznačné. Reiki citlivým přístupem přináší klid a harmonii tělu, mysli a duši. Její pomocí lze harmonizovat i auru, čakry a celý energetický systém člověka. Energie, se kterou při této metodě pracujeme, má vlastní inteligenci. Ona sama "ví", co je pro nás dobré a kde je tato energie potřeba. Někoho bolí koleno, ale tato bolest může být způsobena problémem s páteří. Proto můžeme ruce klidně přiložit na koleno, a o vše ostatní už se postará energie sama. Ten, kdo s touto energií pracuje hodně dlouho, ji i vidí, takže vám může dokonce říct, kam "teče".

Jak si vybrat mistra
Schopnost přijímat a předávat univerzální energii reiki lze dosáhnout iniciací na kurzech, kde pod vedením mistra dojde k vyladění energetických center v těle (čaker), které vytvoří otevřený kanál, jímž může energie proudit tam, kde je jí nejvíce zapotřebí. Dojde ke spuštění detoxikačního a sebeuzdravovacího procesu, a tím i k posílení imunitního systému.

Pokud se chce někdo stát prostředníkem pro příjem reiki energie, musí nejdříve kontaktovat mistra reiki. Jeho volba je velice důležitá a rozhodně bychom ji neměli podcenit, protože špatný mistr víc uškodí, než pomůže. A podle jakých kritérií vybírat? Jednou z možností je internet, ale v množství adres není snadné se orientovat. Stránky by rozhodně neměly působit příliš komerčně. Ledacos napoví i fotografie, informace o tom, jak se mistr dostal k reiki léčení, jak dlouho ho provozuje a jaké má zkušenosti. Když mu napíšete nebo zatelefonujete, měl by se s vámi sejít ještě před samotným zasvěcením. Nebudí-li ve vás důvěru, hledejte dál. Při výběru může pomoci i zkušenost někoho důvěryhodného z vašeho okolí. (pozn. red. Osvědčeným mistrem reiki, je Teta Kateřina www.tetakaterina.cz)

KDE REIKI POMÁHÁ
Klasickou medicínu doplňuje tím, že řeší i psychické příčiny nemocí. Princip této terapie je založen na přenášení univerzální životní energie, která je všude kolem nás, pomocí rukou. Na reiki příznivě reagují nejen dospělí, ale i děti a lze ji aplikovat i na zvířata a rostliny. Pomáhá při běžných onemocněních, urychluje hojení a tlumí bolest. Je užitečná k sebepoznání, rozvíjí citlivost a intuici. Lze ji dobře spojovat s dalšími uvolňovacími metodami, například s masáží, která je pak účinnější.

LÉKAŘE NENAHRADí
Techniku je možné kombinovat se všemi klasickými i alternativními léčebnými metodami. Při léčení reiki se však nesnažte neodborně nahradit lékaře. Metoda v žádném případě nemůže zastoupit akutní chirurgický či jiný neodkladný lékařský zákrok. V těchto případech může být s úspěchem použita pouze jako doplňková terapie

UŽ BUDDHA A JEŽÍŠ
Historie reiki je stará několik tisíc let a pravděpodobně ji znali a využívali i Buddha a Ježíš. Některé prameny uvádějí, že s reiki pracovali kněží v Egyptě již tři tisíce let před
naším letopočtem. Tuto metodu přírodního uzdravování znovuobjevil počátkem 20. století japonský lékař Mika Usui. "Rei" znamená v japonštině životadárný či vesmírný a "ki" značí energii a sílu. Jde o doplňkovou metodu klasické medicíny, která nám může ukázat cestu k uvolnění, harmonii a klidu.

Tajemný proces
Při předávání reiki se dá údajně změřit značná pulsace biomagnetického pole, protože se pulsy pohybují v podobných frekvencích jako mozkové vlny (0,3 - 30 Hz). Nezávislý výzkum doktorů Roberta Beckera a Johna Zimmermana se zabýval tím, co se děje při praktikování reiki. Vědci zjistili, že nejenže křivka mozkové aktivity předávajícího a přijímajícího se synchronizují ve stavu alfa, ale že se jejich puls sjednotil s magnetickým polem země, známým jako "Schumanova rezonance". Během předávání reiki je prý biomagnetické pole předávajícího 1000krát větší než za normálních okolností.

Jak dojde k zasvěcení
Mistr na vás přiloží ruce a během krátkého okamžiku vám předá schopnost přijímat reiki energii. Další inicializací vám aktivuje různé čakry - energetické dráhy. To vše je potřeba dělat v určitém pořadí a mezi jednotlivými inicializacemi je nutné dodržovat časový odstup o délce asi několika měsíců. Celý proces zasvěceníje rozdělen do nejméně tří částí. Jsou nazývány reiki I, reiki II, reiki III. Pokud vám váš mistr nabízí hned několik stupňů najednou, jděte jinam. Urychlená inicializace může celý proces zasvěcování zhatit a léčivá energie přijde nazmar.