Aromaterapie

12. prosince 2008 v 22:45 | Tia |  Bylinky
http://i39.photobucket.com/albums/e166/Mirda2/kytky/aliment52.gif
Aromaterapeuti tvrdí, že dokáží léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží, jakými jsou deprese, zlost, stres a souvisejících příznaků, jako je např. bolest hlavy a nespavost.


Mají-li silice kromě inhalování proniknout pokožkou, mohou se výsledky dostavit pomaleji - to je případ bolesti, artritidy a křečí nebo problém s pokožkou - ekzému nebo akné. Kromě toho, že léčí nemoci, jsou silice ceněné pro své jemné povzbuzující nebo tišící účinky a schopnost vyvolat pocit harmonie a blaženosti. Mají prý také působit preventivně proti nemocem.

Základem aromaterapie jsou esence - prchavé látky silné charakteristické vůně a olejovité konzistence. Jsou tvořeny směsí látek v níž převládají terpeny, alkoholy, aldehydy, fenoly a ketony. Silice se připravují z jednotlivých rostlin lisováním za studena, macerací nebo destilací. Většinou působí protizánětlivě, antisepticky, antivirově, uvolňují křeče, relaxují celé tělo, působí proti nadýmání a plynatosti. Řada vonných látek má dráždivý účinek a povzbuzují obranné síly organizmu. Úlohou přírodní léčby je stimulovat přirozenou obranu organizmu a snížit vedlejší účinky podávaných léků. Léčivé vonné látky působí blahodárně na centrální nervovou soustavu. Způsob použití oleje se liší podle podstaty onemocnění. Esenciální oleje se používají k inhalování, kloktání nebo jako přísada do koupele, vtírají se do pokožky, odpařují se aromalampou nebo v rozprašovači, méně často se užívají vnitřně. Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované a před použitím je ředíme. Jejich účinnost se snižuje pokud jsou vystaveny působení světla. Skladujeme v uzavřených sklenicích z tmavého skla nebo ve tmě.
Vůně má schopnost posilovat imunitu, odstraňovat zátěž a stres a celkově harmonizovat tělo i duši.
Aromalampy - jsou vynikajícím zdrojem a prostředkem pro rozšíření vonných a léčebných silic do ovzduší. Do nádobky s vodou nakapeme 6-10 kapek esenciálního oleje, pod nádobkou rozsvítíme čajovou svíčku která zahřívá vodu a tím se odpařují léčebné silice do ovzduší.

Základní způsoby použití silikových olejů
Masáž: Jde o klasickou techniku, kde se prostřednictvím lymfatických cest a silic stimuluje oběh krve i lymfy, a tak se povzbuzují přirozené ozdravné síly organismu a výrazně se zvyšuje imunita organismu. Nemalý význam tady má i povzbuzení emočního centra mozku.
Inhalace: Do nádoby s horkou vodou se přidá vybraný silikový olej a s ručníkem přikrytou hlavou se inhalují páry. Samozřejmostí u této metody je i hloubková očista pokožky tváře.
Koupele: Do napuštěné vany přidáme silikové oleje a při zavřených dveřích koupelny zůstaneme ve vaně asi 15 minut. Čisté oleje lze předem zředit v v základním oleji. Nejlepší jsou oleje mandlový, meruňkový a broskvový.
Aromalampy: Jde o klasický a často používaný způsob. Do nádobky s vodou dáme 2-4 kapky oleje a hořící svíčka dole pak tuto vodu ohřívá. Tak se do místnosti pomalu a postupně uvolňují přirozené vůně oleje.
Mimo tyto nejpoužívanější metody zle silikové oleje použít v sauně, při koupeli nohou, výrobě vonných polštářů, parfémů, potpourri, vonných svíček i tělových a obličejových olejů. K aplikaci silikových olejů lze použít vonné nádobky, kapesníčky, zvlhčovače vzduchu, kroužkové vykuřovače, krby a obklady postižených míst.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kek$ Kek$ | Web | 14. prosince 2008 v 12:35 | Reagovat

Papkyyyyy

Tak písám na bloček...Móóóóóóóc pěkné..Nechceš se přihlásit do VSONB na mém blogu? Beru 7 lidí, tak bych byla ráda aby to bylo co nejdřív....=)))

Jo a napísej mi na email serionqua@seznam.cz abych ti mohla poslat diplomek xD

Pháááá Pháááá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama