Aura a čakry

Harmonizace čaker

18. listopadu 2007 v 20:07 | Tia
Obrazek
Meditace pomocí barev
Možnost jak používat barvy "vnitřně" , vyžaduje schopnost vizualizace - znamená to, že si vytvoříme svojí duchovní silou vnitřní obraz. K meditaci na barvy a čakry se pohodlně posadíme tak, aby páteř byla rovná, zavřeme oči a vnitřně se uklidníme. Dech je klidný a pravidelný. Když přijdou nějaké myšlenky, věnujte jim pozornost a nechte je odplynout.
Teď veďte vaši pozornost do oblasti první čakry, která se otevírá směrem dolů na spodním konci páteře. Tam nechte vzniknout malou červenou jiskru, která se bude postupně zvětšovat a zvětšovat, až se pomalu rozvine do svítící červené světelné koule. To může trvat minutu i déle, čím déle můžeme tento obraz udržet, tím větší je účinek tohoto cvičení. Když se bude zdát, že obraz slábne, nechte ho svým duchovním okem obnovit, bez snahy a bez násilí. Dejte na vnitřní pocit, obvykle poznáte kdy to stačí. Běžně to stačí dvě až tři minuty vizualizace. Čakry chceme harmonizovat, ne přeplnit.
Nyní obraťte pozornost ke své druhé čakře, která se nachází asi šířku dlaně pod pupkem. Také tady vytvořte kouli, ale v barvě oranžové. Opět se pokuste vnímat co nejzřetelněji kouli a nechat ji působit co nejdéle.
Až budete mít pocit že to stačí, přejděte pomalu k dalšímu centru, čakře solar-plexu, asi dva prsty nad pupkem. Tady byste měli vytvořit kouli v barvě zlatožluté. Po několika minutách působení koule, pomalu přejděte k čakře srdce.
Čakra srdce vyžaduje kouli dvousvětelnou - dvoubarevnou, uvnitř růžová a na kraji zářící jasně zelená barva.Vnímejte tyto barvy velmi pozorně - ponořte se do její krásy než ve vás vznikne pocit spokojenosti a radostného očekávání.
Nyní pokračujte dál, trochu výš na oblast krční čakry, vizualizujte kouli v barvě zářící světle modré. Ani tady o nic neusilujte, pouze se řiďte svým vnitřním pocitem, aby jste se při tomto dobře cítili a uvolnili.
Nyní pokračujte až na šestou čakru, ta má barvu indigově modrou.. Také tady nejdřív vytvořte malý bod, který se vyvine ve světelnou zářící kouli. Chvíli nechte kouli působit - až do té doby než si budete myslet, že vám to stačí.
Potom pokračujte ke korunní čakře, která je v barvě fialové a zlaté. Vizualizujte barevný bod na nejvyšším bodě uprostřed hlavy a také tady se z malého bodu vyvine velká koule - v barvě fialové se zlatou září. Je to krásný povznášející pocit, být ozářena světelnou korunou. Necháme zářit její paprsky daleko do prostoru, kde se rozplynou.
Potom co jste rozzářili všech sedm čaker, setvejte ještě chvíli v klidu a pak pomalu otevřete oči. Meditace by měla trvat asi dvacet minut.
Meditace navodí harmonii, klid a vyrovnání, zjistíte, že jste plni radosti ze života a stojíte pevně na zemi. Jste pánem svého fyzického já. Cvičení můžete opakovat i dvakrát denně.

Působení polodrahokamů

Drahokamy jsou k ovlivňování čaker obzvláště vhodné. Vznikaly milióny let v zemi. Ve své záři jsou nositely světla v jeho nejpřirozenějších barvách a prostředníky kosmických energií. Když máte ve své blízkosti nějaký drahokam, vzniká ve vás jemná rezonance s jeho vibracemi. Universální síly a jeho vlastnosti, které ve vás dřímají nebo jsou blokovány nebo byly poškozeny, odpovídají na vibrace drahokamů a tím probouzejí a ve své původní podobě oživují.
Před použitím by měli být kameny očistěny, protože nám dávají sílu, ale také přijímají škodlivé látky z fyzického těla a negativní vibrace z éterického těla a z okolí - tímto způsobem vás ochraňují a očišťují. Mnohé kameny se přitom zabarvují nebo i pukají, v takovém případě by se neměly už používat.
K očištění kamenů se používá voda a mořská sůl. K rychlému očištění stačí , kdy je na minutu nebo dvě podržíte pod tekoucí vodou. Pro důkladné očištění nechte ležet kameny přes noc ve vodě s mořskou solí nebo je můžete zahrabat pouze do mořské soli. Jednou použitou sůl nepoužívejte, ale zahrabejte ji do země nebo ji vhoďte do wc a spláchněte.Čištění a nabíjení kamenů by se mělo čas od času opakovat. Zvláště po nemoci.
Nyní si můžete zapálit vonnou tyčinku a pustit meditační hudbu, pokud máte chuť. Najděte si místo, na kterém můžete pohodlně ležet, a kde nebudete tak půl hodiny nikým rušeni. Lehněte si uvolněně na záda s nohama u sebe.Nejlepší je, když budou ležet kameny na nahém těle.
Kámen pro první čakru můžete položit mezi nohy do rozkroku, přímo na hráz. Kámen pro druhou čakru položte na horní kranici ochlupení. Kámen pro třetí čakru dva prsty nad pupkem. Kámen pro čakru srdce dejte na úroveň srdce, doprostřed hrudníku. Pokuď chcete můžete dát jeden zelený a druhý růžový. Na čakru krku můžete také položit dva kameny, pokud to tak cítíte. První do krční jamky a druhý pod krk do týla. Kámen pro šestou čakru, položte pod kořen nosu mezi obočí. Poslední kámen položte pro korunní čakru těsně nad hlavu. Je -li zašpičatělý špičku směrem k hlavě.
Leží-li kameny na svých místech, položte ruce podél těla, zavřete oči a pozorujte vnitřně, jak do vás prodí energie.Neposuzujte ani neanalizujte zážitky při působení polodrahokamů. Síla polodrahokamů podporuje samouzdravovací sílu. Nepotlačujte žádné pocity, ale ani je neposilujte. Máte-li pocit, že některá čakra potřebuje zvlášť očistit, podpořte působení kamene křišťálem.
Další zintenzivnění můžete provést, dáte-li do každé ruky křišťál, zapojíte tak i čakry rukou. Krystal v pravé ruce by měl špičkou směrovat dál ve směru ruky, krystal v levé ruce by naopak měl mířit směrem k paži.
K první čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě červené - rubín, hematit, krvavý jaspis, granát červený korál, achát,....
K druhé čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě oranžové nebo mléčné - karneol, měsíční kámen,....
K třetí čakře jsou přiřazeny všechny kameny v barvě žluté, zlaté - tygří oko, jantar, topas, citrín,....
Ke čtvrté čakře jsou přiřazeny kameny v barvě zelené, růžové - růženín, jaspis, turmalín, kuncit, smaragd, nefrit, avanturin,....
K páté čakře jsou přiřezeny kameny v barvě modré, stříbrné, zelenavě modré - akvamarín, tyrkys, chalcedon,.....
K šesté čakře jsou přiřazeny kameny v barvě - tmavě modré, fialové, žlutavé odstíny - tmavě modrý safír, sodalit, lapis lazuli,.....
K sedmé čakře jsou přiřazeny kameny v barvě bílé, fialové, zlatavé - ametyst, křišťál,.....

7. čakra - Sahasrára

18. listopadu 2007 v 20:05 | Tia

Sedmá čakra - Sahasrára - také korunní čakra, čakra temene hlavy

Barva: fialová, bílá, a zlatá
Základní princip: Čiré Bytí
Části těla: velký mozek
Žláza: šišinka mozková (epifýza) - vlivy nejsou jednoznačné. S největší pravděpodobností působí na celý organismus.
Vyživuje: mozkové žlázy
Úloha a funkce sedmé čakry
Sedmá čakra je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku. Podobně jako jsou obsaženy v bílé barvě všechny barvy, obsahuje nejvyšší čakra všechny energie nižších center. Sedmá čakra je výchozím bodem pro projevy energií všech ostatních čaker. Je to místo odkud začala naše cesta životem, sem se vrátíme na konci našeho vývoje. Naše osobní pole energií splývá s polem energií Universa. Co jsme zprvu chápali intelektem a později intuicí, je nám nyní zcela jasné. Rozvíjením sedmé čakry se také uvolńují poslední blokády v ostatních čakrách a jejich energie začínají kmitat na nejvyšších pro ně možných frekvencích.
Harmonická funkce
V sedmé čakře nedochází k blokádám ve vlasním slova smyslu, může být pouze méně či více vyvinuta. Když se začíná korunní čakra otevírat, budete zažívat stále častěji okamžiky, při kterých bude mizet oddělenost vašeho vnitřního bytí a vnějšího života. vaše vědomí bude dokonale ztišené a široké a v tomto klidu zažijete svou vlastní podstatu jako všudypřítomné bytí. S postupným rozvíjením sedmé čakry nastanou tyto okamžiky stále častěji a poté přejdou v trvalou skutečnost.
Projevy uzavřené sedmé čakry
Bez otevření sedmé čakry budete mít stále pocit oddělenosti od plnosti bytí, stále nebudete zcela zbaveni pocitu strachu. Tímto strachem se bude udržovat poslední zbytek blokád ve vašich čakrách. Nemohou se rozvinout do celé své šíře svých možností, jednotlivé energie nevibrují v plném souladu a tím ani v harmonii se sebou navzájem.
Řeč těla: Naprosté zoufalství člověk vyjadřuje tím, že si položí ruce na temeno. Cítí, že mu chybí spojení se životem a je ztracen. Tito lidé potřebují milující vedení, které by jim pomohlo světlo znovu získat. Lásku, lásku, lásku.
Nemoci spojené s korunní čakrou:
Deprese, parkinsonova nemoc, schizofrenie, epilepsie, senilní demence
Možnosti čištění a aktivování sedmé čakry
Šířka a neohraničenost, blízkost nebe a uvolnění se od událostí tvého osobního života.
Účinky zvuků: hudbou korunní čakry je ticho. V tichu je celá naše bytost vyjimečně bdělá a vnímavá. Vhodná je, ale každá hudba, která navozuje příjemnou atmosféru.
Účinky barev: korunní čakru rozšiřují a otevírají fialová a bílá
Účinky drahokamů
Ametyst - dává živý klid, ve kterém zanikají všechny strachy a disharmonie, budí důvěru a odevzdanost vůči silám Universa. Podporuje meditaci a inpiraci..
Křišťál - vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohovárnost života. Přináší jasnost a světlo ducha i duši, podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády a dává novou energii.
Účinky vůní:
Kadidlo - jeho vůně povznáší ducha i duši a čistí atmosféru. Nechává zapomenout na kždodennost, prohlubuje schopnost víry.
Lotos - vůně lotosu vede vnímavou a připravenou duši na cestu k jednotě s Bohem.
Olej - Přírodní éterický olej - Směs proti stresu - tato směs je přímo vyrobena na odblokování sedmé čakry

6. čakra - Adžna

18. listopadu 2007 v 20:03 | Tia
Šestá čakra - Adžňa, čakra čela, také nazývaná třetí oko, oko moudrosti, vnitřní oko nebo příkazová čakra
Barva. indigově modrá, také žlutá a fialová
Smyslová funkce: všechny smysly, také nadsmyslové vnímámí
Základní princip: poznání bytí
Části těla: obličej, oči, uši, dutiny, centrální nervový systém, malý mozek
Žláza: podvěsek mozkový (hypofýza) - svojí činností ovládá funkci všech ostatních žláz. Zajišťuje harmonickou souhru všech žláz.
Vyživuje: orgány hlavy, kromě toho toho je spojena s meridiány močového měchýře a střevního traktu
Úkol a funkce šesté čakry
Šestou čakrou se dovršuje vědomé vnímání bytí. Je to sídlo vyšších duchovních sil, intelektuálních schopností rozlišování, paměti, vůle. Na tělesné rovině nejvyšší řídící centrum centrálního nervového systému. Vlastní barva je indigově modrá, žlutá, fialová, tyto barvy poukazují na rozdílné funkce na různých úrovních vědomí.
Každé realizace v našem životě předcházejí myšlenky a představy, které mohou vycházet buď z podvědomých emočních vzorů, nebo může být jejich zdrojem poznání skutečnosti.
Šestá čakra je v našem životě sídlem uvědomovacích procesů, můžeme tak vytvářet nové reality a staré rušit. Obvykle však probíhá proces automaticky, většina myšlenek, které určují náš život, je ovládána našimi zafixovanými emočními reakcemi a je programována našimi i cizími soudy a předsudky. A tak je často náš duch, sluhou emocemi nabitých myšlenek, které nás mohou částečně ovládat. Vývojem a postupným otevíráním našeho vědomí můžeme tento proces stále více ovládat.
Harmonická funkce
Čakra funguje harmonicky i když není zcela otevřená. Projevuje se to v bystrém rozumu a duševních schopnostech. Znakem částečně otevřené harmonicky fungující čakry může být jak komplexní pohled na určité vědecké bádání, tak poznání hlubokých fylozofických pravd. Pravděpodobně máš také dobře vyvinutu schopnost vizualizace a chápeš mnohé souvisloti intuitivně. Tvůj duch je soustředěný a otevřený mystickým pravdám. Možná někdy pozoruješ, že se tvoje myšlenky a představy spontálně uskutečnují.
Disharmonická funkce
Nejčastejší projev této čakry je zatížení hlavy. Jste člověk, který žije výlučně svým intelektem a rozumem. Tím, že se pokoušíte řídit rozumem, platí pro vás jen takové pravdy, které zprostředkovává vaše racionální myšlení. Vaše intelektuální schopnosti jsou možná opravdu výrazné a máte dar bystře analyzovat, avšak chybí vám celkový pohled a schopnost integrace do kosmické sounáležitosti.
Platí jen to, co je rozumem pochopitelné a vědeckými metodami ověřitelné a dokazatelné. Vnitřní duchovní poznání odmítáte jako nevědecké a nerealistické. Mezi projevy disharmonické čakry spadají také pokusy, jak působit na druhé lidi za účelem demostrace, vlastní moci nebo uspokojení vlastních myšlenek. V takovém případě bývá ještě obvykle porušena čakra solar-plexu a málo rozvinutá čakra srdce a čakra temene hlavy.
Další účinek špatně vedené energie v šesté čakře se projeví, je-li narušena první čakra a ostatní čakry jsou zablokované. Pak se může stát, že máte sice přístup k rovinám vnímání, ale nerozeznáte však opravdový význam vnímaných obrazů a informací.
Nedostatečná funkce Je-li tok energie šestou čakrou výrazně omezen, je pro vás jedinou opravdovou skutečností vnější viditelný svět. Váš život zaručují materiální přání, tělesné potřeby a neovladatelné emoce. Duchovní diskuze jsou pro tebe namáhavé a neužitečné. Duchovní pravdy odmítáte pouze jako doměnky anebo nesmysly bez praktického významu. Vaše myšlení se orientuje podle předvládajícího mínění ve společnosti. V náročných situacích pak lehce ztrácíte hlavu. Možná býváte také zapomětlivý Poruchy zraku, které bývají s nedostatečnou funkcí čakry spojeny, jsou upozorněním, aby ses dívali více dovnitř a poznali i ty oblasti, které jsou pod viditelným povrchem.
Řeč těla: obvyklým znamením, že je někdo citlivý na to, aby se viděl takový, jaký doopravdy je, jsou černé brýle, vlasy spadající přes oči zakrývající si oči rukama. V podstatě se lidé ukrývají, protože jsou přesvědčeni, že ve vnějším světě nejde dosáhnout harmonie.Tito lidé jsou citlivý na kritiku, když se k nim přiblížíte. Vyhýbají se očnímu kontaktu, dívají se do země. Potřebují být ujištěni, že je s nimi vše v pořádku a že se nemusí dále schovávat, že je máte rádi.
Nemoci spojené s třetím okem:
Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy s viděním, krátkozrakost, dalekozrakost, zelený zákal, skvrny v zorném poli oka, zánět horních cest dýchacích a potíže s dutinami, výtok z nosu, zánět vedlejších nosních dutin
Jak očistit a harmonizovat čakru
Účinky přírody: šestou čakru stimuluje pozorování temně modré noční oblohy plné hvězd. Tento zážitek otevírá ducha pro nekonečnou šířku a hloubku projeveného Stvoření.
Účinky zvuků: všechny zvuky, které otevírají a zklidňují tvého ducha a vyvolávají obrazy nebo pocity kosmické hloubky jsou vhodné k harmonizaci a oživení šesté čakry. např. skladba v hudbě New age. Tímto způsobem také působí některá klasická díla např. J.S. Bach.
Účinky barev : otevření a vyjasnění šesté čakry prohlubuje temně modrá barva (indigo). Dává vnitřní klid, jasnost, a hloubku, posiluje a uzdravuje smysly a otevírá je jemnějším úrovním vnímání.
Účinky drahokamů
Lapis lazuli - dává hloubkovou radost ze zázraku života a vesmíru. Zprostředkovává duši zážitek z kosmu a otvírá ji věčnému životu. Vede tvého ducha do nita, umocňuje jeho sílu a pomáhá k poznání vyšších souvislostí.
Indigově modrý safír - otvírá ducha kosmickému vědění a věčným pravdám.Přináší hledající duši jasno na duchovní cestě.
Sodalit - rozjasňuje rozum, vede ho k hlubokým myšlenkám. Dává mírnost a posiluje nervy. Pomáhá odstraňovat zavedené způsoby myšlení. Dává důvěru a sílu zastávat vlastní názory a přináší ideje a poznatky do běžného života.
Účinky vůní:
Máta peprnná - osvěžující vůně máty uvolňuje blokády v oblasti šesté čakry a pomáhá při odstraňování starých omezených myšlenkových struktur. Posiluje sílu koncentrace.
Jasmín - jemnou květinovou vůní jasmínu se otvírá náš duch obrazům a vizím, které v sobě nesou poselství hlubších pravd. Vibrace jasmínové vůně zjemňují vnímání a spojují energie šesté čakry s energiemi čakry srdce.
Olej a jeho použití.Směs proti stresu - Přírodní éterický olej - směs, která je přímo vyrobená na odblokování šesté čakry

5. čakra - višuddhi

18. listopadu 2007 v 20:02 | Tia
Pátá čakra - Višuddhi, nazývá se také krční čakra nebo komunikační centrum
Barva: světle modrá, stříbrná a zelenavě modrá
Element: éter
Smyslová funkce: sluch
Základní princip: rezonance s Bytím
Části těla: oblast krku (šíje), týlu, spodní partie čelisti, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní část plic, paže, průdušky.
Žláza : štítná žláza - hraje významnou roli při růstu kostry a vnitřních orgánů. Stará se o vyváženost mezi tělesným a duchovním růstem a reguluje látkovou výměnu, tím také způsob a rychlost, jak přeměňuje výživu v enerii a jak tuto energii spotřebováváme. Reguluje výměnu jódu a hospodaření s vápníkem v krvi a tkáních.
Vyživuje: dýchací orgány, krk, orgány sluchového aparátu, kůži
Úloha čakry
V čakře se nachází centrum lidských vyjadřovacích schopností, kominikace a ispirace. Je spojeno s menší vedlejší čakrou týl. Tyto dvě čakry bývají považovány za jedinou. Svojí funkcí je čakra týlu tak úzce spjata s krční čakrou, že ji lze opravdu spojit s pátou čakrou. Pátá čakra vytváří spojení spodních čaker s čakrami hlavy. Slouží jako most mezi naším myšlením a cítěním, mezi našimi impulsy a reakcemi na ně, propojuje obsahy všech čaker s naším světem. Přes krční čakru vyjadřujeme vše smích , pláč, pocity, radosti strachu, vzteku, lásky, přání, myšlení, myšlenky, názory a vnímání našeho světa. Komunikace našeho vnitřního života s vnějškem je prostřednictvím mluveného slova, gesty, mimikou, uměleckými projevy (tanec, kreslení, hudba,..)
Harmonická funkce
Úplně otevřenou krční čakrou vyjadřujete otevřeně a bez obav své pocity, myšlenky a vnitřní poznatky. Jste schopeni ukázat svoji sílu i slabost. Vaše vnitřní upřímnost vůči sobě samému i ostatním se projevuje v přímosti vašeho jednání. Máte schopnost vyjádřit tvořivě sebe sama s celou svou osobností. Avšak také umíte mlčet, je-li to zapotřebí. Máte také dar naslouchat druhým, naslouchat srdcem. Váš hlas je plný a příjemný. Nenecháváte se příliš ovlivňovat jinými lidmi. Naopak si zachováváte svou nezávislost a svobodu. Z vaší vnitřní nezávislosti a ze svobodného projevu celé vaší bytosti vám vzniká hluboká radost a pocit plnosti a integrity.
Disharmonická funkce
Když jsou blokovány energie krční čakry, je rušeno porozumění mezi hlavou a tělem. Bude vám zatěžko reflektovat své vlastní pocity a projevujete své zadržované emoce často v nepromyšleném chování, anebo se uzavřete ve své intelektualitě. Místo toho se pokoušíte vše zakrýt gesty a mnohými slovy, za kterýni skutečně skrýváte svou skutečnou podstatu.
Vaše řeč je buď neuhlazená a hrubá, nebo spíše věcná a studená. Možná i koktáte. Váš hlas je poměrně silný, vaše slova, ale nemají hlubší význam. Nesnesete, abyste působili dojmem slabocha a pokoušíš se stát za každou cenu silným. Tak se dostáváte pod velký tlak. Výsledek je ten, že se schováváte do krunýře, vystrčíte ramena a schováte hlavu mezi ně, aby jste se tak ochránili před další možnou zátěží nebo novým útokem.
Disharmonická čakra je také u lidí, kteří zneužívají svá slova k manipulaci druhých lidí. Tvé vnitřní poznání se neodvažuješ nikomu ukázat a projevovat ho. Toto poznání se ,ale někdy domáhá projevu, můžou tak vzniknout básně, obrazy, písně.
Nedostatečná funkce
Při nedostatečné funkci páté čakry upadáte do těžkostí, jak se projevit, vyjádřit, představit. Držítete se zpátky, jste spíše plašší, tichouncí, uzavření, nebo mluvíte jen o nedůležitých věcech.
Když se musíte projevit máte jakoby knedlík v krku a váš hlas je stísněný. Ještě častěji než v disharmonické funkci zde častěji nacházíme koktání. Jste vůči ostatním lidem nejistí a obáváte se jejich soudu. Proto se orientujete na jejich mínění a často nevíte co chcete. Nemáte přístup k vaší duši a jejím poselstvím a a ni důvěru ve své intuitivní síly. Když se pátá čakra nerozvíjí během života, nastátá celkové ztuhnutí. Tebou vymezený rámec bytí , uvnitř kterého trávíte život a vyjadřujete svůj potencionál, je velmi úzký, jedinou realitu považujete vnější svět.
Řeč těla: Stáhlo se mi hrdlo, Mám v krku knedlík, zadrhnutí hlasu, když se narazí na něco nepříjemného. Sklon k červenání. Lidé, kteří nechtějí přijmout nové myšlenky nebo nemají rádi změny, nosí oděvy těsně ke krku nebo mají vysoký límec, šátek, šálu. Do oblasti krční čakry patří také uši, lidé, kteří si dávají ruce přes uši, když něco povídáte, tím říkají mnoho o své neochotě naslouchat.
Nemoci těla: Astma, zvýšená činnost štítné žlázy, bolesti v krku, záněty krční mandlí, sluchové potíže, ušní šelesti, horní cesty trávicí soustavy, afty, zuby, mentální anorexie, roztoušená skleroźa.
Možnosti čištění a aktivování páté čakry
Účinky přírody: Jasná a průhledná modrá barva nebe vyvolává rezonanci v tvé krční čakře. Abyste mohli plně vnímat lehněte si v přírodě a pozorujte modrou oblohu. Pocítíte jak vaše úzkosti a fixace se postupně v krční čakře a jejím dosahu uvolní.
Zrcadlení modrého nebe na vodní hladině působí na tvé pocity osvobozujícícm dojmem. Tiché šplouchání vln bude přinášet poselství tvých skrytých emocí.
Účinky zvuků: Hudba a zpěv na horní harmonické tóny, sakrální a meditativní zpěv působí na krční čakru oživujícím dojmem. Největší účinek na harmonizaci a uvolnění páté čakry má hudba New Age s dozvukem (ozvěnou).
Účinky barev: 5. čakře přináleží jasná modrá barva. Tato barva dává klid a otevírá duchovní inspiraci.
Účinky drahokamů
Akvamarín - světle modrá barva akvamarínu má povzbuzující účinek na duši. Podporuje komunikaci s vnitřním já a přináší světlo a jasno do duše. Vlivem akvamarínu se duše stává místem nesobecké lásky a léčivé síly. Jeho vlny dodávají duši čisotu, svobodu a šířku.
Tyrkys - pomáhá vyjadřovat duchovní idee a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.
Chalcedon - působí pozitivně na štítnou žlázu. Má uklidňující účinek na stav mysli, působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti. Svým uklidňujícím vlivem otevírá cestu k vnitřní inspiraci a podporuje schopnost sebevýrazu slovem a písmem.
Účinky vůní
Šalvěj - čerstvá trpká vůně šalvěje vysílá léčié vlny do oblasti řeči. Uvolňuje zatuhliny v krční čakře, aby naše slova zněla harmonicky a zvučně a mohla zprostředkovávat úmysl naší duše co nejlépe.
Eukalyptus - Čerstvá vůně eukalyptového oleje dodává jasnost a šířku. Jeho vlny nás otevřou pro vnitřní inspiraci a dodávají našemu výrazu původnost a kreativitu.
Olej - směs pro koncentraci - přírodní éterický olej - je přímo vyroben na odblokování 5. čakry - Hanna maria

4. čakra - anaháta

18. listopadu 2007 v 19:59 | Tia
Čtvrtá čakra - anaháta, nazývaná také čakra srdce
Barva: zelená, růžová, zlatá
Element: vzduch
Smyslová funkce: hmat
Základní princip: odevzdanost
Část těla: srdce, horní část za s hrudníkem, hrudní dutina, spodní část plic, krev, krevní oběh, kůže
Žláza - brzlík - reguluje růst řídí mízní systém v těle. Povzbuzuje a posiluje imunitní systém.
Vyživuje: srdeční a cévní systém, hrudní koš, páteř a ruce
Čakra srdce vytváří střed systému čaker. V ní se spojují tři spodní fyzicko- emoční centra se třemi horními duchovními. Jejím symbolem je šestiúhelník. Elementem je vzduch a smyslem hmat, což naznačuje nestálost srdce, kontakt, dojetí, přijímání dotyků. Nacházíme zde schopnost vciťovat se, soucítit, naladit se na druhé, prožívat. Úloha čakry je sjednocení skrze lásku. Každá touha po kontaktu, po splynutí, harmonii a lásce se projevuje prostřednictvím čakry srdce.Ve své očištěné formě je srdce centrem opravdové lásky, které není možmo mít či ztratit. Každým záporem vytváříme oddělenost a negativitu. Potitivní "ano" naproti tomu vytváří vibrace, ve kterých se negativní pocity nemohou udržet a mizí.
Harmonická funkce
Je-li čakra srdce dokonale otevřená a působí v harmonii s ostatními čakrami, stáváte se prostředníkem lásky. Vibrace dokáží přeměňovat tvůj svět, sjednocovat a usmiřovat.Vyzařujete teplo, lásku a energii, což otvírá srdce ostatních, navozuje důvěru a dává radost. Soucit a ochota josu pro vás samozřejmostí.
Disharmonická funkce
Chybná funkce čakry se může projevovat různým způsobem. např. rádi byste dávali a byli byste tu vždycky pro druhé, nejste však spokojeni se zdrojem lásky. Nebo se cítíte mocní a silní a dáváte tuto sílu jiným, ale nejste schopeni přijímat lásku, otevřít se, abyste ji mohli pojmout. Říkáte si možná, že lásku druhých nepotřebujete.
Nedostatečná funkce
Nedostatečná funkce srdce vás dělá lehce zranitelnými a závislými na lásce a náklonnosti ostatních. Když jstei odmítnuti, cítíte se hluboce zasaženi, obzvláště pokud jste se jednou otevřeli. Pak se uzavřete do ulity a jste smutní.
Řeč těla: Děti, které se často postaví do rohu místnosti s rukama překříženýma rukama na prsou chrání své bolavé srdce. Tento zvyk si nesou až do dospělosti, projevují se tak, kdykoliv potřebují útěchu. Dotyk se stal z jednou z nejdůležitjších prvků doplňkových terapií, protože bohužel v dnešní době je mnoho lidí, kterých se po dlouhá léta nikdo nedotkl nebo je nikdo nepohladil.
Jak očistit a harmonizovat čakru
Účinky přírody: Každá tichá procházka v nedotknuté přírodě, každý květ přináší poselství lásky - obzvláště růžové květy.
Účinky zvuků: každá klasická hudba
Účinky barev: zelená barva luk nás povzbudí, navozuje sympatie, pocit míru. Jemné vibrace růžové barvy uvolňují zatvrdliny v těle. Vzbuzuje pocit lásky a něhy.
Účinky drahokamů:
Růžový křemen - něžný růžový křemen podporuje jemnost, něhu, lásku, obklopuje duši láskyplnými vibrace, které léčí rány srdce, vzniklé hrubostí, tvrdostí, nepozorností. Tvá duše se může dále otevírat lásce a lásku dávat.
Turmalín: růžovo-červený turmalír tě vyvádí z příčin zúžených pocitových struktur, otevírá se a rozšiřuje srdce. Léčí .
Kuncit - podporuje přímočarost, přivádí tě na cestu dokonalé lásky
Smaragd - je to kámen všeobjímající lásky, posiluje a harmonizuje lásku, dává klid a harmonii, přitahuje léčivé síly.
Nefrit ,Jadeit - přináší mír, harmonii, moudrost srdce, spravedlnost, skromnost, uklidňuje srdce, pomáhá při neklidu, podporuje klidné sny
Účinky vůní: . Růžový olej - jeho něžné láskyplné srdce hojí rány srdce. Povzbuzuje a zjemňuje smyslné radosti.
Olej - Relaxační směs pro uvolnění - Přírodní éterický olej - viz shop - je to již připravená směs přímo na odblokování čakry.

3. čakra - manipura

18. listopadu 2007 v 19:56 | Tia
Třetí čakra - Manipura, nazývaná též čakra solar plexu, čakra sleziny, žaludku, jater, či čakra pupku
Barva: žlutá a zlatožlutá
Element: oheň
Smyslová funkce: zrak
Část těla: spodní část zad, trávicí systém, žaludek, játra, slezina, dutina břišní, žlučník, nervový systém
Žláza: slinivka břišní (játra), hrají důležitou roli při zpracování a trávení potravy.
Vyživuje: játra, slezinu, zažívací orgány
Třetí čakra je sídlem emocí - hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví, nezdravých tužeb. Je přiřazena elementu ohně, což znamená teplo, energie, aktivita.Čakra přestavuje naše centrum síly. Tudy přijímáme sluneční energii, která kromě toho vyživuje éterické vibrační pole a tím dodává vitalitu také tělu fyzickému a udržuje ho. Třetí čakrou vstupujeme do aktivního vztahu ke třetím lidem. Je to oblast, ze které vychází z našeho těla emoční energie. Odtud, jsou řízeny sympatie a antipatie, schopnost trvalých vazeb a mezilidské vztahy.
Čakra solar-plexu je také v přímém spojení s astrálním vibračním polem, nazývaným také polem přání či žádosti, které jsou nositelem naších emocí. Odpovídající funkci nalezneme na těl. úrovni u jater. Játra ve spolupráci s tráv. systémem analizují přijatou potravu, nepoužitou oddělují a z použitelného získávají užitečné látky, které pak dodávají na příslušná místa. Čakrou vnímáme přímé vibrace ostatních lidí, když citíme hrozící nebezpečí- čakra se stáhne, což je obranný mechanismus. Nenastává to, ale v případě, máme-li hodně světla v sobě, které vytváří kolem nás ochranný obal.
Harmonická funkce
Třetí čakra, když je otevřená a funguje harmonicky, máte v sobě pocit míru, vnitřní harmonie, jste spokojeni s postavením v životě. Můžete být sami se sebou vyrovnáni a zárověň respektujete přání a pocity druhých. Máte v sobě jas, který obklopuje i vaše tělo, chrání váš před negativními vibracemi a vyzařuje do vašeho okolí. Máte-li navíc otevřenu šestou a sedmou čakru, poznáváte, že vše viditelné je složeno z různých vibrací světla. Plní se ti vaše přání, protože jste úzce spjati se silou světla, co si přejete přitahujete jako magnet.
Disharmonická funkce
Při jednostranném vlivu nebo chybné funkci třetí čakry. Všechno má být podle vašeho názoru, chcete ovládat svůj svět, prosazovat svou moc a dobývat. Avšak cítíte, že jsi k tomu hnáni vnitřním neklidem a nespokojeností. Pravděpodobně jste zažili málo uznání a potvrzení sebe sama, proto jsi si nemohli vyvinout skutečnou sebeúctu, která se vám nedostávala a kterou teď hledáš ve vnějším světě. Chybí tu vnitřní uvolněnost, připadá vám těžké vypřahnout a uvolnit se. Také lehce vybuchnete, ve vaší podrážděnosti se projevuje mnoho hněvu, které jste během času spolykali bez dalšího zpracování.
Nedostatečná funkce
S nedostatečnou funkcí třetí čakry se cítíte často bez odvahy a poraženi. Všude vidíte překážky, které se vám stavějí do cesty. V dětství ze strachu, abys neztratii uznání vychovatelů, rodičů, učitelů,,... jste potlačili své pocity a a spolkli jich víc, než jste dokázali zvládnout. V obtížných situacích máte houpavý strach v žaludku nebo jste nervózní, máte těkavé jednání. Neobvyklé zážitky vám přinášejí strach a neklid.
Řeč těla: solar plexus je čakra, která nejčastěji potřebuje ochranu, protože touto čakrou člověk vnímá změny vibrace v atmosféře, zvlášť pokud se týkají emocí. Ruce překřížené na žaludku mohou znamenat rozvážnost, ale i , že je vám někdo nesympatický. V tomto případě ukazuje na potřebu ochránit se před člověkem.
Nemoci spojené se Solar plexem
Cukrovka, slinivka břišní, zánět slinivky břišní, nemoci jater, žlučové kameny, dvanácterníkový vřed, kýla, jícnový reflux, celiakie (tenké střevo), slezina
Jak očistit a harmonizovat čakru:
Účinky přírody: Sluníčko koresponduje se světlem, teplem, silou čakry solar-plexu. Pozorování ozářeného pole zralého obilí nebo řepky dá zážitek hojnosti a odezvu na teplo a sílu Slunce.
Účinky hudby: třetí čakra se aktivuje ohnivými rytmy. K její harmonizaci může být použita orchestrální hudba. Při hypeaktivitě je vhodná každá uvolňující hudba.
Účinky barev: třetí čakru posiluje aktivuje žlutá sluneční barva. Oživuje nervovou činnosta myšlení, podporuje kontakt a výměnu s osotatními lidmi. Zabraňuje pocitu únavy, dává veselost, volnost, uklidňuje duševní problémy a onemocnění.
Účinky polodrahokamů:
Tygří oko - podporuje vnější a vnitřní zrak. Zbystřuje rozum a pomáhá poznat vlastní chyby a těžit z nich.
Jantar - dává teplo, naději, radost, ukazuje jak život realizovat, propůjčuje šťastnou ruku při podnikání. V tělesné rovině očišťuje organizmus, vyrovnává trávicí systém, posiluje a čistí játra.
Topas - zlatožlutý topas tě naplňuje silou slunce, prohlubuje vědomí, bdělost, jasnost, radost živost. Zbavuje zatěžujících pocitů, temných myšlenek, což pomáhá při úzkostech a depresích. Posiluje a podporuje tělesné trávení.
Citrín - poskytuje pohodu, teplo, živost, jistotu a naději, pomáhá zpracovat životní zážitky a integrovat je do osobnosti. Přitahuje vnitřní a vnější hojnost, podporuje tě při ukutečňování cílů. V tělesné rovině podporuje vylučovat jedovaté látky, oživuje nervovou činnost.
Účinky vůní:
Levandule - levandulový olej uklidňuje a uvolňuje hypeaktivitu třetí čakry.
Rozmarýn - rozmarýnový olej je obzvlášť vhodný při nedostatečné funkci třetí čakry, oživuje a povzbuzuje, pomáhá překonávat lenost a podporuje připravenost k jednání
Bergamont - vibrace tohoto oleje, připravovaného z plodů stromu bergamont, v sobě mají mnoho světla. Jeho vůně posiluje životní energie. Dodává sebedůvěru a sebejistotu.
Olej - Směs antiseptických látek - Přírodní éterický olej

2. čakra - Svadhisthana

18. listopadu 2007 v 19:53 | Tia
Druhá čakra - Svadhisthana, nazývaná i sakrální čakra nebo centrum kříže
Barva : oranžová
Element : voda
Smyslová funkce: chuť
Základní princip: tvořivé rozmnožování bytí
Části těla: hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, vše tekuté - míza, krev, sperma, trávicí štávy
Vyživuje: střední trakt, ledviny, močově-pohlavní systém
Žlázy - varlata, vaječníky, prostata
Druhá čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je přiřazena elementu vody, ze kterého postává vše živé. Prostřednictvím této čakry máme přístup k oplodňujícím a vstřícným energiiím, které pronikají přírodou. Zažíváme sebe jako část tvořivého procesu, který projevujeme skrze pocity a tvořivého jednání. Tato čakra je považována za sídlo Šakti, ženského aspektu boha, ve formě tvořivé rodící síly. U muže zahrnuje její působnost oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls k tvoření nového života, avšak voda také odplavuje a očištuje to se projeví v oblasti detoxikační a vyměšující. Na úrovni duševní po prožíváme jako uvolnění a odplavení pocitů.
Harmonická funkce
Harmonická funkce se projevuje v přirozeném splývání s proudem života a svými pocity. Jste vůči lidem a hlavně kůli druhému pohlaví přirození a otevření. Sexuální spojení s druhým člověkem je radost a láska v jednom.
Disharmonická funkce
Chybná funkce druhé čakry má svůj původ hlavně v období puberty. Probouzí se sexuální síly vyvolávající nejistotu. Někdy je to, ale také nedostatek něžnosti a tělesné blízkosti v dětství. Jiný možný následek tohoto přístupu je, že používáte sex jako drogu. To znamená, že jste správně nepoznali tvořivý potenciál těchto sil a použil je nesprávným směrem.
Nedostatečná funkce
Nedostatečná funkce vzniká ve většině případů již v dětství. Možná vám chyběli dotyky, mazlení a něžnosti. V pubertě jste deroucí se sexualitu zablokovali, potlačili. Možná to zapříčinila malá sebedůvěra. Toto potlačení má za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost.
Řeč těla: Rozhodující oblast je křížová čakra. Představuje schopnost tvořit a mít prostor k tvoření. Položení rukou do oblasti podbřišku může být výrazem strachu z citového ranění a nebo odmítnutí. Tyto věci je třeba mít na paměti, když jednáme s někým, jehož řeč těla má vztah ke křížové čakře. Takový člověk potřebuje prostor spojený s nepodmíněnou láskou, aby se mohl plně projevit.
Nemoci spojené s křížovou čakrou:
Dráždivý tračník, menstruační cyklus, premenstruační syndrom,menstr. krvácení, cysty na vaječníkách, endometrióza, nemoci varlat, nemoci prostaty
Jak čistit a harmonizovat čakru
Účinky přírody:. Druhou čakru oživuje měsíční světlo, dotyk s čistou, průzračnou vodou i pohled na ni. Měsíc obzvlášť v úplňku, stimuluje pocity. Tiché posezení u čisté vodní hladiny, koupel v ní nebo pár doušků čistého pramene pomáhá očistit tvou duši a osvobodit ji od citových blokád a stresů, aby život mohl zase volně proudit.
Účinky hudby: K aktivování se hodí plynulá hudba, vzbuzující pocit nezkalené životní radosti. Ke zklidnění čakry naslouchejte zpěvu ptáků, zvuku tekoucí vody, vodotrysku, nebo meditační hudbu se zvuky přírody.
Účinky barev: Druhou čakru aktivuje jasná oranžová barva, která zprostředkovává oživující energii. Podporuje sebeúctu a vzbuzuje radost ze smyslových požitků.
Účinky drahokamů:
Karneol: Spojuje tě s krásou a tvořivou silou země. Pomáhá prožívat každý okamžik a posiluje koncentraci.
Měsíční kámen: otvírá vlastní bohatství pocitů. Zbavuje strachu a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálního hospodářství.
Účinky vůní
Ylang ylang je jedno z nejznámějších afrodiziak. Otvírá se smyslovému vnímání. Jeho sladká vůně dává pocit bezpečí. Nahromaděné a zadržované emoce se rozplynou.
Santal: používá se na zlepšení sexuality. Povzbuzuje fantazii a probouzí radost z činnosti.
Olej - Směs pro intimní atmosféru - Přírodní éterický olej

1. čakra - Muladhára

18. listopadu 2007 v 19:48
První čakra - Muladhara nazývá se též čakra kořene nebo základní čakra
Barva: červená
Element : Zěmě
Smyslová funkce : čich
Základní princip: tělesná vůle - být
Části těla: vše pevné - tzn. kosti, zuby, páteř, nehty, tlusté střevo, prostata, stvorba krve, stavba buněk, konečník
Žláza: nadledvinky - prodkují adrenalin a noradrenalin, které mají za úkol přizpůsobovat krevní oběh momentální potřebě. Tak je tělo připravené k akci amůže okamžitě reagovat požadovaným způsobem. Také mají vliv na vyrovnávání teploty v těle.
Vyživuje: tlusté střevo a pohybový aparát
Základní čakra nás spojuje s fyzickým světem. Dává sílu prosadit se a vytrvat.Převádí kosmické energie na těleno-pozemskou rovinu, zároveň proudí touto čakrou energie země do celého našeho systému. Působí na na budování existence, materiální zabezpečení a uchování si vlastního druhu rodiny. První čakra je životně důležitý základ a pramenvitální síly pro vyšší čakry. Poskytuje nám pevnou půdu pod nohama, na které si můžeme stavět náš život. První čakra by měla být v rovnováze se sedmou čakrou, abychom si udrželi svou vnitřní rovnováhu. Pokud čakra je otevřená a harmonicky funguje, zažíváme hluboké spojení se Zemí a jejími tvory, vitalitu, spokojenost,stabilitu a vnitřní sílu.Naopak při zablokování nebo uzavření čakry je tělesná konstrukce slabá a máme málo duševní síly.
Harmonická funkce
Je -li první čakra otevřená s a harmonicky funguje, zažíváte hluboké osobní spojení se Zemí a jejími tvory, spokojenost, vitalitu, stabilní a vnitřní sílu. Cítíte se být zařazeni do přirozeného běhu života. Zažíváte zemi, kde můžeš dostat všeho co je zapotřebí - jídlo, bezpečí, ochranu,.... Tím se otvíráte zemi a vše co se vám dostává přijímáte s vděčností.
Disharmonická funkce
Při jednostranné dominaci nebo chybné funkci této čakry krouží vaše myšlení jen kolem materiálního vlastnictví a jistoty , stejně jako kolem smyslových požitků ... jídla, alkoholu, sexu. To co se vám líbí chcete také vlastnit, aniž by jsi přemýšleli o následcích. Zároveň vám může být velmi zatěžko otevřeně brát i dávat. Máte tendenci se pojistit. Neschopnost něčeho se vzdát je nezřídka vyjádřena ve formě zácpy a tloušťky. V extrémních případech jednáte předrážděně a hněvivě, zuřivě či agresivně. Nesmírné prosazování vlastních přání.
Nedostatečná funkce
Při zablokované nebo uzavřené základní ¨čakře je vaše tělesná konzistence slabá a máte málo duševní i fyzické síly na překonání čehokoliv. Mnoho věcí vám v životě děla starosti. Možná máte také pocit, že ztrácíte půdu pod nohama nebo se cítíte zcela nepřítomeni. Proto vám život připadá jako břímě ne jako život.
Řeč těla:
Základní čakra je umístěna v oblasti křížové kosti, kostrče, konečníku, moč.měchýře, a pohlavního otvoru. Když se někdo necítí bezpečně nebo pociťuje úzkost, je běžné, že si tuto oblast chrání rukama nebo nohama. Obtočené nohy kolem sebe značí hlukokou nejistotu a nedostatek sebedůvěry. Tito lidé mají často obranné postavení, odmítají nové myšlenky, které by jim mohli otřást jejich vratkým životem. Nevyrovnanost také můžete vidět u lidí, kteří nejsou schopni klidně stát nebo posedět. Je to výraz jejich pocitu, že neumějí pevně stát na zemi. také oblasti, kde se v těle nadměrně ukládá tuk, vyjadřuje potřebu ochrany v těchto místech. Velký zadek znamená přání být ochraňován v bezpečí, silné nohy (hlavně u žen) slouží jako zátěž někomu, kdo tu ve skutečnosti nechce být a odráží nejistotu a přecitlivělost.
Nemoci spojené se základní čakrou
Zácpa, hemeroidy, zánět tlustého střeva, průjem, chladné neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, zánět močového měchýře, osteartóza kyčelního kloubu, ledvinové kameny, hypertenze, hypotenze, impotence, vrozené deformace chodidel.
Jak čistit a harmonizovat první čakru
Pozorováním krvavě rudého vycházejícího nebo zapadajícího slunce.
Účinky zvuků - je vhodná monotónní hudba se silným zdůrazňovaným rytmem.
Účinky barev - aktivuje se jasně svítící červenou barvou
Účinky drahokamů
Achát - podporuje vážnost, pevnost, vyrovnanost, pomáhá rozpouštět záporné emoce a chrání vnitřní podstatu člověka. Probouzí postoj úcty k vlastnímu tělu a působí stavebně na rozmnožovací orgány. Plátek řezaného achátu s jeskyňkou krystalickou uprostřed, poskytuje rostoucímu životu v tobě bezpečí a ochranu.( ať tělesnému nebo duchovnímu). Dodává důvěru, ulehčuje porod.
Hematit - dává pevnost, sílu, působí stavebně na tělo, mobilizuje skryté síly, pomáhá při stavech slabosti a podporuje uzdravování po nemoci.
Krvavý jaspis - zeleno-červený jaspis tě spojuje s elementární silou země. Učí nesobeckosti, skromnosti, posiluje krev, půjčuje vitalitu, stabilitu, trpělivost. Pročišťuje tělo a umožňuje, že si umíme ze síly a klidu vytvořit pocit bezpečí.
Granát - dává životní sílu, vůle, úspěch. Povzbuzuje sexualitu. Pomáhá při nemoci pohlavních orgánů, posiluje krevní oběh.
Červený korál - dodává životní sílu a energii, podporuje tvorbu krve,dává stabilitu a pružnost.
Rubín - energie, harmonie mezi tělesnou a duševní láskou, což přináší nové zážitky, čistí pleť
Účinky vůní
Hřebíček - olej hřebíčku pomáhá při uvolňování nahromaděné energie v základní čakře. Podporuje schopnost uvolňovat všechny úzkostně struktury vzniklé z ochrany a bezpečnosti, a otevřít se tak čerstvým energiiím.
Cedr - vůně cedru spojuje se zemitými silami a podstatou přírody, dodává klid a bezpečí
Olej - Harmonizující směs - Přírodní éterický olej

Čakry - něco víc o nich

18. listopadu 2007 v 19:44 | Tia
Obrazek Slovo ČAKRA pochází ze sánskrtu a znamená kolo nebo disk. Hinduistické texty, zabývající se prouděním energie v lidském těle, používají tento výraz pro centra v našem těle, která mají schopnost přijímat energii, určitým způsobem ji přetvářet a opět vyzařovat. Čakry nestojí samostatně, navzájem odděleny, naopak jsou propojeny sítí "kanálů", takže kvalita fungování jedné z čaker se nutně odrazí i na ostatních.
Tradičně se uvádí SEDM HLAVNÍCH ČAKER, umístěných nad sebou ve středu trupu. Zobrazují se jako lotosové květy, z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Dále je pak 40 čaker vedlejších a ostatní ( cca 88 000 ) jsou menšího významu. Jednotlivé čakry se otáčejí buď doleva nebo doprava.
Čakry, které se u muže otáčejí doprava (ve směru hodinových ručiček), se u ženy točí doleva a naopak. Směr otáčení se také mění od čakry k čakře. První - základní čakra muže se otáčí doprava (ženy doleva), druhá čakra muže doleva (ženy doprava), atd. Pravotočivost a levotočivost čaker se střídají a tvarují muže a ženu rozdílným způsobem, což vede k doplňování energií v každé životní oblasti a k vyvážení jin a jang. Vědomosti o otáčení čaker se uplatňují při některých formách léčení (např. AROMATERAPII A LÉČENÍ DRAHÝMI KAMENY apod., kdy se napodobuje otáčivý pohyb čaker).
Někdy mohou být některé, většina, vyjímečně všechny, čakry blokovány, což způsobuje, že životní energie nemůže volně proudit (u blokovaných čaker je jejich frekvence vibrací nízká a někdy až neznatelná). Tyto blokace mohou být nejčastěji způsobeny strachem, zklamáním, napětím, šokem a negativními vlivy na člověka z okolí. Tyto blokády lze UVOLNIT a čakry HARMONIZOVAT například tím, že čakry vystavíme vibracím energie takových frekvencí, na kterých harmonicky fungující čakra bez jakýchkoli blokád kmitá naprosto přirozeně (takovéto frekvence vibrací se nacházejí například u drahokamů, eterických olejů, čistých zářivých barev, tónů apod.
Jakmile přichází do čaker vibrace, které jsou čistší a jejich frekvence vyšší než ty stávající, rozkmitají se čakry rychleji a blokády postupně mizí. Když se při tomto procesu očišťování uvolňuje z blokád zadržovaná energie, vstoupí jejich obsahy ještě jednou do našeho vědomí. Tak můžeme znovu zažít pocity, kterými byly blokády způsobeny - různé naše strachy, hněv i bolesti, také mohou nastat na přechodnou dobu akutní fáze některých chronických nemocí. Ponechte těmto reakcím volný průběh, nezasahujte do nich a nezkoumejte je. Nepotlačujte ani smích ani slzy. Jakmile se však blokády odstraní a čakry zharmonizují, vrátí se nám hluboká radost ze života, uvolnění a jasnost.
Existuje mnoho způsobů, JAK ZJISTIT MOŽNOU BLOKACI jednotlivých čaker. Nejjednodušší, spolehlivé a "snadno" proveditelné jsou tyto způsoby: kyvadlo, cítění rukama a pozorování aury. Pozorování aury však většinou není možné bez předchozího nácviku a tréninku a zatím ne každý dokáže auru vidět. Podobné je to i s "osaháváním" čaker rukama, kdy můžeme cítit sílu proudící energie. Nejvhodnější a nejjednodušší je tedy použití kyvadla. Harmonická čakra způsobuje velké kruhy, opisovány ve směru otáčivého pohybu čakry, nad narušenou čakrou kyvadélko opisuje kruhy malé nebo dokonce žádné.
DRAHÉ KAMENY nosíme v blízkosti čakry, kterou harmonizujeme nebo si připravujeme k pití "kamennou" vodu. (voda pramenitá, do které vhodíme kámen, který chcete, aby vás ovlivňoval, necháte nejméně 3 hodiny nabít na sluneční svitu, pijeme 3x denně hrnek)
BARVY používáme tak, že se oblékáme do barev té čakry, kterou právě harmonizujeme (zejména v místě, kde se na těle nachází), konzumujeme potraviny těchto barev ( červená - řepa, jahody, oranžová pomeranč, mrkev, žlutá - ananas, žl. paprika, apod...), pijeme barevnou vodu.
Při práci na čakrách bychom si měli uvědomit, že se jedná o propojený systém. "ROZHÝBÁNÍM" JEDNÉ ČAKRY OVLIVNÍME I ČAKRY ZBÝVAJÍCÍ. Abychom předešli nežádoucím účinkům, ať je to přílišné utlačení jedné energie na úkor jiné, nebo naopak nekontrolovatelné projevy nadměrně vybuzené čakry, nezapomínejme na harmonizační cvičení. Ta mohou mít podobu vizualizace a sladění jednotlivých čaker, zpěvu matry "óm" - základního zvuku vesmíru nebo prodýchávání kanálu (středu páteře, respektive středu míchy), na němž jsou hlavní čakry umístěny a kterým proudí mezi čakrami energie.

Aura - jak ji vidět

18. listopadu 2007 v 19:35 | Tia
Jak vidět auru?
Postavte svého pomocníka, aby stál proti tmavému pozadí a zaměřte svůj pohled do třetího oka (uprostřed kousek nad obočím). Pomoci může přimhouřit trochu oči. Asi poprvé je možné uvědomovat si auru kolem hlavy, pokud se zaměříte pozorně aura zmizí. Proto je nutno zaměřit se na třetí oko a zkoušet to znovu a znovu. Pokud nemáte úspěch z tmavým pozadím zkuste pozadí světlé. Aura je vidět kolem hlavy, potom kolem celého těla. Jsou-li myšlenky a emoce klidné, mírné a láskyplné, jsou v auře vidět jemné, krásné a jasné barvy a aura svítí zvlášť zářivě okolo hlavy. Ale jakmile se objeví negativní myšlenky, bázeň, deprese, smutek nebo závist, změní se barvy v auře v tmavé, kalné a těžké odstíny. Toto ponuré záření vyvolá v organismu časem stav nemocí a disharmonie.
Auru můžete také cítit. Když stojíte před svým pomocníkem s rukama nataženýma k oběma stranám jeho hlavy a dlaněmi obrácenými k hlavě, ucítíte ji. Postupně ruce přibližujte k hlavě. Asi ve vzádlenosti 10 - 15 cm, ucítíte mravenčení či lehké teplo, řezavý pocit nebo tlak Pohybujte rukama směrem k hlavě a pocítí auru.

Každá aura má některou barvu jako základní. Světlé a jasné barvy odstíny obvykle ukazují pozitivní energie, ale tmavé a nebo dokonce rozmazané barvy ukazují na getativní energii a nemoci. Popis barev je pouze základní.
Žlutá - ukazuje na intelekt, moudrost, paměť, veselost, hravost, přejícnost, pomoc druhým. Světlá barva žluté naznačuje nesobecké nitro, veselost. Nejasná žlutábarva ukazuje napětí kontrolované vůlí, ovlivnitelnost, sobeckost, strach se prosazovat, strach ukázat své city.
Oranžová - značí radost, vitalitu, živost, odvahu, pozitivnost, ale též napětí. Oranžová tmavá skoro až hnědavá naznačuje únavu, žárlivost, přetaženost, pomstichvitovst a sklon k léčbě k drogám - cigarety, alkohol, léky.

Červená - značí aktivitu, sílu, vůli, energii, vytrvalost. Tato barva avšak také může naznačovat , že v nás probíhají určité boje - výbušnost, netrpělivost a nátlakovost. Lidé , kteří mají převážně auru červenou jsou emocionální často bývají pod stresem a nátlakem. Tělo si říká o odpočinek.
Modrá - ukazuje na vyrovnanost, klid, harmonii, vnitřní mír, tpělivost, spokojenost, důvěru. Mdlé odstíny modré ukazují na deprese, že nám život utíká pod rukama, že je nám křivděno, nátlak na na naši osobu.
Zelená - ukazuje na přizpůsobivost, harmonii, vnitřní klid, soulad, léčitelstké schopnosti, přátelství, sympatie, vyrovnanost, otevřenost, komunikaci, radost žít.
Tyrkysová zeleň - zlepšení zdraví. tmavé barvy zelené - ukazují mna nespolehlivost, sobeckost.

Fialová - ukazuje na duchovno, vnitřní klid, hledání ideálů, mystično, vnitřní naslouchání, harmonie, silnou vůli a vyšší ideály.
Obrazek

Aura - co to vlastně je

18. listopadu 2007 v 19:34 | Tia
Aura je neviditelné vyzařování energie, které obklopuje vše živé i neživé. Aura obklopuje celé tělo, je součástí i každé jeho buňky a odrazem všech jemných životních energií. Energie obsažené v naší auře jsou obrazem naší osobnosti, našeho způsobu života, myšlenek i emocí. Aura zřetelně ukazuje nás mentální, psychický a duchovní stav.
ObrazekNaše tělo je vlastně ve své podstatě energetickým systémem. Tělo energii přebírá, mění ji a používá k různým účelům. Tak jak je námi energie přijímána a v nás probouzena, začíná vyzařovat z naše fyzického těla. Tato energie, která obklopuje naše tělo je nazývána aurický obal. Zabraňuje vstupu negativním energiím a brání energetickým únikům.
V auře se odráží všechno co prožíváme, stejně tak co jsme prožili v minulosti. Pokud naše aura zeslábne můžeme se stát snadnou kořistí okultního útoku. Zpevněním své aury se chráníme před negativní magií a zlepšujeme svůj pocit dobré pohody. Proto je nutné, aby se každý naučil rozpoznávat svá zranitelná místa, rozpoznat, kdy nadměrně používá množství energie a jaké je pravděpodobné místo úniku. Je třeba se naučit, jak energii znovu doplňovat, než se vyčerpá do té míry, že její nedostatek projeví jako nemoc.
Pokud nevyužíváme své energie v plném rozsahu, neděláme-li to pak náš strom života přestává růst. My v důsledku toho máme menší odolnost vůči negativním vlivům, které nám škodí a nedostává se nám energie, abysme mohli vykonávat, to co v životě potřebujeme a po čem toužíme. V podstatě jsme dovolili své energii uniknout z našeho energetického pole, a tak došlo k poranění aury. K poranění aury může také přispět další faktory jako jsou drogy, alkohol (ve velkém množství), stres, kouření, duševní a citové trauma (např. rozvod, rozchod, úmrtí v rodině,....) .
Aura je vejčitého tvaru, který se přizpůsobuje obrysu našeho fyzického těla, avšak naše tělo přesahuje zhruba o 10 až 15 u někoho dokonce až 30 cm. Je tvořena našimi jemnohmotnými těly. V roce 1958 baron Karl von Reichenbach, tvrdil že objevil určité vyzařování vycházejí z magnetů, kamenů, krystalů, rostlin, zvířat, které vidí někteří lidé jenž mají senzitivní schopnosti. V roce 1911 dr. Walter Kilner vymyslel způsob, jak zviditelnit toto záření.

Čakry

12. června 2007 v 22:02 | Tia
7.čakraSahasráratemeno hlavy
6.čakraAdžňamezi obočím, 3. oko
5.čakraVišudhaKrční oblast
4.čakraAnahátaSrdeční oblast
3.čakraManipuraSolar Plexus
2.čakraSvadhistanapodbřišek
1.čakraMuladhárakostrč

Jak nabíjet amulet

26. května 2007 v 10:33 | Tia
http://www.drakkaria.com/obchod/fotky/3000c.jpg
Najdi si v ho přírodě, nebo si ho kup... To je jedno. Váš amulet bude vždycky váš a nikdo vám ho nevezme. I když amulet nebude zrovna u vás, tak bude navždy váš a nikomu jinému se nedá.

Amulety a talismany

26. května 2007 v 10:18 | Tia
Amulet - znamení z kovu, kůže, dřeva či kamene.
Talisman - vše, co člověk jaksi "přijme za své".
Tak, to by bylo rozlišení podle matriálů. Ono to ovšem ve skutečnosti není zase tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Talismanem totiž může být i amulet a tak se obě role prolínají. To o čem se budeme bavit je jejich magický význam.
A jak to souvisí s aurou? Jestil se vaše aura nehodí k auře talismanu nebo amuletu a vu jej používáte může vzniknout problém.

Aura a její barvy

21. května 2007 v 21:24 | Tia
TRADIČNÍ VÝZNAMY BAREV AURY JSOU :

ČERVENÁ: smyslnost, tělesnost, vitalita, agrese
ORANŽOVÁ: emoce, zdraví
ŽLUTÁ: tvůrčí schopnosti, intelekt
ZELENÁ: uzdravování, láska k přírodě
MODRÁ: učitel, cestovatel, hledač moudrosti
INDIGOVÁ: starostlivost, péče o jiné, humanitární sklony
FIALOVÁ: duchovnost, intuice, učitel, jasnovidnost
RŮŽOVÁ: materialismus, stanovení cíle, tvrdá práce
BRONZOVÁ: humanitární sklony, sebeobětování
BÍLÁ: duchovnost, čistota, nesobeckost
STŘÍBRNÁ: intuice, idealismus, snění, vizionářství
ZLATÁ: neomezené možnosti
 
 

Reklama