Bylinky

Jasmín

16. prosince 2008 v 22:47 | Tia
jasmin

http://thumbnail021.mylivepage.com/chunk21/758016/464/small_Jasm%C3%ADn.jpg.jpg
Meditace: Představte si, že jste se ocitli v zahradě obklopující starobylý chrám. Nakláníte se nad záhonem jasmínů a trháte květy. Vdechněte jejich vůni a nechejte ji prostoupit celým svým tělem. Obraz se zvolna vytrácí a nyní zjistíte, že ležíte na pohovce uvnitř chrámu.

Aromaterapie

12. prosince 2008 v 22:45 | Tia
http://i39.photobucket.com/albums/e166/Mirda2/kytky/aliment52.gif
Aromaterapeuti tvrdí, že dokáží léčit téměř každou nemoc a jsou často svědky okamžitého zlepšení nervových potíží, jakými jsou deprese, zlost, stres a souvisejících příznaků, jako je např. bolest hlavy a nespavost.

Jak si pomoci při spálení...

1. listopadu 2008 v 21:07 | Tia
Při spáleninách si natřete postižená místa studenou zakysanou smetanou nebo bílým jogurtem a nechejte 10 minut působit. Potom jemně setřete a postižené místo namažte 100% přírodním neředěným levandulovým olejem (ten se může používat neředěný). Olej nanášejte 3 x denně.

Jak bonsai ovlivňuje domácnost

21. září 2008 v 18:47 | Tia
http://town.hall.org/places/bonsai/bonsai05.jpg

Pokud se v domě všechno poměřuje penězi, vrátí bonsaj lidi zase trochu k tomu, aby občas přemýšleli o věcech duchovních a věčných. Bonsaj pomáhá při výkladu snů - navazuje kontakt mezi člověkem a jemnohmotným, neviditelným světem. Navíc bonsaje celým svým zdatným tělíčkem chrání organismus před nemocemi a zvyšuje imunitu.

Srdečník buřina

21. září 2008 v 18:37 | Tia
Obrázek “http://www.sk2.goo.cz/obrazky/fotogalerie/rostliny/bylinky/srdecnik/20020629-092.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Srdečník buřina je rozšířený na Sibiři i v Evropě. Také u nás roste na suchých loukách, podél cest, na pastvinách či rumištích, většinou v oblastech od nížin do nadmořské výšky kolem 1000 metrů. Je to nepříjemně páchnoucí bylina, ovšem léčitelství ceněná. Léčivé účinky má nať, a aby byla silná, odstřihují se olistěné vršky rostliny hned na začátku květu. Suší se pokud možno rychle. Srdečník buřina šetrně, ale přitom dlouhodobě zlepšuje frekvenci srdečního svalu, proto se doporučuje při tzv. stařeckém srdci.

Brambory jako léčivá bylina

21. září 2008 v 18:32 | Tia
http://afsoundsystem.byznysweb.cz/domain/afsoundsystem/files/prodej-brambor/brambory-na-web.jpg

Brambory zná řada z nás jen jako přílohu k masu na talíři. Svůj význam však měly už kdysi v lidové medicíně. Šťáva ze syrové brambory se nejčastěji používala jako léčebný prostředek k zažehnání zažívacích potíží.

Dub

27. května 2008 v 17:59 | Tia
http://botanika.borec.cz/fota/dub_letni1.jpg
Mohutný listnatý strom z čeledi bukovitých. Rozeznáváme dva druhy, dub zimní a dub letní.

Durman obecný

27. května 2008 v 17:52 | Tia
http://hostim.websnadno.cz/durman.jpg
Durman obecný (latinsky: Datura stramonium) je jednou z mála rostlin s psychtropními účinky, rostoucích na našem území. Tato rostlina, patřící do čeledi lilkovitých, je prudce jedovatá. Durman byl součástí čarodějnických mastí.

Bylinkářka - aneb zdraví díky bylinkám

5. května 2008 v 18:57 | Neznámý autor
Tnehle článek jsem našla někde na netu (ten kdo ho měl na blogu ho taky zkopíroval...), hodně mě zaujal a tak ho sem dávám. Je to léčení a mastičkářství, takové jaké bylo za starých časů. Nemám to ještě ověřené, ale tak jak se na to dívám, připadá mi, že to asi bude fungovat... Když to zkusíte, napište koment, ok? Díky!
  • Spáleniny od slunce
    - čistý gel z aloe vera
    - potírat bílým jogurtem
 
 

Reklama