Heroin

Účinky a cena heroinu

17. srpna 2010 v 17:20 | 梅
"dávka heroinu je, jako když z prudkého deště a kruté zimy přijdete do pokoje a zabalíte se do teplé deky" tak popisuje účinek drogy narkoman - heroin tak skutečně působí, tedy alespoň zpočátku... pak drogu člověk potřebuje, aby se vůbec cítil "normálně".

Léčba a nebezpečí heroinu: Co dělat při předávkování?

15. srpna 2010 v 17:30 | 梅
Léčba:
Léčení odvykacího stavu může být při vysokých dávkách komplikovaná, je proto dobré obrátit se na odborníky. Léčebným modelem často používaným i u nás je převedení závislého na jiný opiát (ethylmorfin, metadon, buprenorfin), který se postupně vysazuje snižováním dávek. Vede ke stabilizaci dlouhodobých uživatelů (vyřízení dokladů, soudů, nahlášení se na ÚP - pobírání podpory anebo sociálních dávek, zlepšení vztahů s rodinou apod. - není zde totiž nutnost shánět peníze na drogu, protože ta je nahrazena substituční drogou).

http://feho312.bloguje.sk/img/heroin12.jpg

William S. Burroughs - závislost na heroinu

15. srpna 2010 v 17:10 | 梅
Heroin je tvrdá droga. Funguje podobně jako morfin (pomáhá od bolesti, uklidňuje), stačí ale pětkrát až desetkrát menší dávka. Při podání má náhlý nárazový účinek (kick, flash). Mrtvola se pak najde s jehlou v žíle. Heroin proniká do mozku lépe než morfin, působí prudčeji, ale jeho účinek je kratší. Asi jednu až sedm hodin působí příjemný pocit uspokojení, nazývaný "high".

W. S. Burroughs (známý spisovatel 'první člověk kdo byl slavný pro věci které by měl tajit', vystudoval Harvard) o tom píše:

http://www.classiccafes.co.uk/burroughs.jpg

"Rok jsem se nekoupal ani si neměnil šaty a jen si každou hodinu vrážel jehlu do šlachovitého šedého strnulého masa konečné závislosti. ... Dokázal jsem se osm hodin dívat na špičku své levé boty. K činnosti jsem se vyburcoval pouze, když docházely přesýpací hodiny drogy. ... střeva jsou plná usedlých srůstů, což vyžaduje zákrok vykrajovačem jablek nebo jeho chirurgickým ekvivalentem."

Heroin - obecně a historie

15. srpna 2010 v 17:00 | 梅
Heroin se řadí mezi tzv. opiátová anelgetika, (anegkletický - z řečtiny - bezbolestný) narkotika (narkotikum - z řečtiny - znecitlivění). Základem pro jeho výrobu je opium (to se vyrábí se ze šťávy mléčné barvy, která vytéká z makovic. Šťáva se do 2. dne změní v lepkavou hmotu hnědé barvy. Ta se poté suší na stinném místě než ztmavne a ztuhne.

http://www.ncstatecollege.edu/Webpub/avinson/_private/heroin3.jpg

Heroin - popis abstinence od narkomana

15. srpna 2010 v 0:56 | 梅
Zpověď anonymního člověka závislého na heroinu. Jestli se budete v žvotě rozhodovat, jestli si heroin vzít nebo ne, vybavte si tenhle článek. ABSŤÁK.
http://www.drug-rehabs.org/drug-images/heroin-02.jpg

 
 

Reklama