LSD

LSD: psychedelika nezpůsobují závislost

13. srpna 2010 v 21:10 | 梅
http://reason.com/assets/mc/jsullum/2010_04/LSD.jpg
Původní článek pochází z czechtek.bloguje.cz. Je to objemný a velice zajímavý článek a i když vím že většina z vás bude líná si ho přečíst celý, doporučuji.
...V Basileji se se konal na počest stých narozenin "vynálezce" drogy LSD, kyseliny lysergové, Alberta Hofmanna, mezinárodní sympozium o výzkumu lidského nitra pomocí psychedelik, mezi něž zmíněná droga patří. Poté, co přednse dnes už legendu o tom, jak účinky této drogy sám objevil, pronese toto:
"LSD mi otevřelo oči a umožnilo mi nahlédnout do procesu tvoření a vznikání," shrnuje stoletý muž z pódia basilejské konference svůj život s kyselinou."Užívám si žití s přírodou a vším živým. To je hlavní odkaz LSD, který bychom si měli všichni uvědomit. Naslouchat víc přírodě a nenechat technologii zcela ovládnout svět."

Zemřel objevitel drogy LSD - bylo mu 102 let

13. srpna 2010 v 20:39 | 梅
http://growabrain.typepad.com/growabrain/ahof.jpg
(uprostřed)
Švýcarský chemik Albert Hofmann, který se proslavil objevem halucinogenní drogy LSD, zemřel v Basileji ve věku 102 let.
LSD objevil a popsal už v roce 1943. Věřil, že LSD může napomoci objasnit způsob, jakým pracuje lidský mozek. Droga také podle jeho představ měla být lékem na schizofrenii.
Sám jako první drogu vyzkoušel a popsal její účinky.
"Upadl jsem do zvláštního, nikoli nepříjemného stavu. Podobal se opilosti projevující se extrémně podnětnou představivostí. Když jsem zavřel oči, (denní světlo bylo nepříjemně ostré), ocitl jsem se ve stavu podobnému snění. Projevoval se nepřetržitým tokem představ fantastických výjevů, zobrazujících se s neobyčejně intenzivní kaleidoskopickou hrou barev. Asi po dvou hodinách se můj stav vrátil do normálu," zapsal si tehdy.
V šedesátých letech se LSD stalo populární drogou mezi hippies a rockovými hudebníky, což Hofmann nesl nelibě a hovořil o "únosu svého objevu".
ký chemik. O LSD také hovořil jako o "medicíně pro duši".
O svém životě napsal knihu s názvem LSD: Mé problémové dítě. Ve své praxi pracoval také na výzkumu léků na srdeční choroby.
 
 

Reklama