Potřeby na magii

Zvonkohra

26. dubna 2008 v 20:25 | Tia
Význam zvonkohry: Zvonkohra patří mezi zvláštnosti Feng Shui. Věší se do místností pro doborou harmonii. Každé její cinknutí přináší pozitivní energie. Proto byla tolik používána. Její význam se už ale zapoměl. Její cinkání vyhání z místnosti (a nebo z okolí jejího doslechu) zlé duchy.

Lapač snů

26. dubna 2008 v 20:19 | Tia
Než Kryštof Kolumbus objevil v roce 1492 Nový svět, měli tam původní obyvatelé, dnes označováni jako američtí indiáni, domov už po mnoho staletí. Měli své tradice, kulturu, vyráběli nejrůznější předměty, nejen užitkové, ale i umělecké se symbolickou funkcí.

Roucha a šaty

28. ledna 2008 v 12:28 | Tia
Mnohé sabaty a jistě i většina příslušníků čarodějnického kultu působicích samostatně pracují NAHÉ... v čarodějnictví se o tom hovoří jako "odění pouze nebem". Ale jsou chvíle kdy kvůli teplotě uvažujete o nějakém oblečení a to je naprosto v pořádku. Roucha můžou být jednoduchá, nebo složitěji zpracována. Záleží na vás co si budete přát.
Při výběru materiálu je důležité brád ohled na toto:
1. Vhodný je skoro každý přírodní materiál (hedvábí, vlna, bavlna...). Látky jako polyester jsou nevhodné.
2. Zvažte také hmotnost materiálu, aby nebyl moc těžký a teplý nebo lehký a chladný.
3. Přemýšlejte i o mačkavosti látky.
4. Nebude štípat? Dá se prát? Nenatáhne se příliš...?
...Tyto otázky byste měli pořádně zvážit.
Barva
Dobře si promyslete i barvu roucha. Většina čarodějnic nosila v minulosti bílé šaty. V Saském čarodějnictví nosí kněz a kněžka roucha buď bílá, fialová nebo tmavězelená a ostatní se oblékají do zelených, hnědých, žlutých a modrých rouch i když to neni pevně stanovené pravidlo. Je samozřejmě možné vytvářet hezké kombinace barev. Některé čarodějnice nosí černé roucho ale vzhledem k tomu že se černá považuje za silnou barvu (ve skutečnosti za nebarvu) tak to vytváří mylné myšlení a představy. Vyznáváme náboženství Přírody používejme proto přírodní barvy. Světlé a tmavé barvy země.
Šití
Záleží na vás, jak to bude s šitím šatů. Jestli máte šicí stroj, můžete si na to troufnout sami. Ovšem je lepší si rovnou koupit šaty které vám padnou, než se měsíc kudlit jehlou a nití. I když se to nezdá, šaty jsou velké a tím větší vznikne piplačka s jehlou a nití.

Oltář

6. ledna 2008 v 14:58 | Tia
Jako Oltář může sloužit malý konferenční stolek se šuplíkama. Nebo dobře poslouží i kartónová krabice (přez kterou přehodíte ubrus), polička, šuplík, atd.
Výbava Oltáře: Kniha Stínů, Tarot či jiné divinační pomůcky, fotky vašich bližních, stojánek na vonné tyčinky nebo kadidelnice v popřípadě aroma lampa. Dále svíčky jakékoliv barvy a zvlášt bílé svíčky pro Boha a Bohyni, zvláště čajové svíčky a nesmějí taky chybět svíčky z včelího vosku. Taky samozřejmě svícny. Mělí byste na oltáři také mít živly - tedy flaštičku se svěcenou vodou, misku s rašelinou, svíčku(zvláštní svíčku, která bude speciálně jako živel), a takzvaný stojan na vzduch.
Jako provizorní stojan na vzduch postačí jakási rourka, dutý klacík, nebo dutá kostka.
Obrázek “http://www.bijoux-point.cz/images/sklady/rourka.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Dalším vybavením jsou například drahokamy. Já sama jich mám plnou krabici... Všechny ale musí být dobře uložené aby se mezi ostatnímy kameny nepoškrábaly.

Kniha Stínů

6. ledna 2008 v 14:25 | Tia

Kniha Stínů prakticky

Pojednání začnu tím, že nejdražší u nás nabízená Kniha Stínů byla za 8 000. Což je ovšem pořád, nemýlím-li se, slabá káva oproti knize v hodnotě 20 000, kterou nabízí největší britský New Age obchod. Kam na tyhle nápady chodí?
Mnoho lidí vyrostlo v romantickém oparu tlustých v kůži vázaných knih s masivními zámky a velkými pentagramy, nejlépe na pergamenu. Myslí si, že tohle je ta pravá čarodějnická výbava a jsou ochotni za to ty peníze dát.
Jenže čarodějnictví není Pán Prstenů. (I když, možná kdybyste kontaktovali nějaké filmové studio, tak vám tu knihu jako rekvizitu udělají levněji...). Efektní pomůcky, kromě již očividné nevýhody, kterou bývá jejich notně nadsazená cena, mívají i řadu dalších nevýhod, které začátečníka ihned netrknou:
bos2.jpg, 59 kB
Jedna trochu kýčovitá.
New Moon Shop
  • ruční papír, natož pergamen mají úplně odlišnou strukturu od hladkého vychlorovaného papíru, na který jste zvyklí psát. S hrůzou zjistíte, že se vám ucpává pero cucky papíru, nemáte ten správný inkoust...
  • ani řeč o tom, že taková bichle bude vážit i několik kilogramů. Sotva ji budete nosit s sebou v batohu (pokud tedy nejste fanatici a nejste rádi terčem nevítané pozornosti druhých...)
  • přilepené kovové části tam nemusí držet tak dobře, jak se tváří
  • budete mít nepatřičný pocit do ní vůbec něco kreslit nebo psát. Kápli jste na to: tyhle rekvizity jsou totiž pro praktický život totálně nepoužitelné.
Tím jsme doufám shodili tradiční mýtus o tom, jak má Kniha Stínů vypadat a můžeme se pustit do jejího tvoření prakticky.

Musím ji vůbec mít?

Samozřejmě, že ne. Ale z praktického hlediska, někam si svoje materiály shromažďovat musíte. Budou to desky nebo kroužkový blok? Méně esteticky citlivé povahy volí radši manipulovatelnější desky, než knihy, ze kterých se nedá vytrhávat.
Při vstupu do tradičního covenu je každý adept pověřen vedením si Knihy Stínů, do které si také opisuje různé texty - rituály, zaříkání, které se předávají v té které tradici. Druhým záznamníkem, který si obvkle vede, je "denník", záznamy z rituálů, které dělal, svých snů, meditací, úkolů a podobně. Mívají tedy hned dvě "Knihy Stínů", z nichž jedna je něco jako denníček, druhá něco jako liturgická bible.
Je ovšem na místě se zeptat, jestli Kniha Stínů nemůže být užitečná i pro samostatně praktikujícího. Podle mě ano. Jednak se naučíte koncentrovat a můžete vytvořit silnou magickou věc, pokud budete knize věnovat péči. Nemusí ani vypadat nějak speciálně. Druhak se jemným způsobem cvičí vůle. Jsem přesvědčená o tom, že dospělý člověk by měl schopný ručně psát takovým způsobem, aby to po sobě přečetl a měl z toho dobrý pocit. Zapisování do Knihy Stínů se stává samostatnou meditací.
Problémem může třeba být, pokud vůbec nejste zvyklí psát ručně, jste dysgrafici, neudržíte formu.

Co do ní dávat?

Vylisované aromatické bylinky, například:-) Říkám vylisované, ne aby vás napadlo utrhnout nějaký dužnatý plod, vzít knihu a zmáčknout to tam. Bylinky se suší nezatížené, mezi novinami na suchém místě.
Na to jste se ale neptali. Co do ní dávat? Zaříkání, básně, "kouzla", tabulky korespondencí, takové věci jako Witches´ Creed, Rede, opsané rituály, vlastní překlady.

Kde koupit?

U knihaře vám ji udělají i na míru. V papírnictví se prodávají různé vázané knihy jako standartní "kronika" nebo sešity v tvrdých deskách, ty ale většinou nemívají kvalitní papír. Lepší variantou jsou proto "denníčky". Papír by měl být pokud možno bílý, nezprzněný nějakým vodotiskem koní nebo srdíček.
Formát A4 je dobrý na kreslení velkých obrázků nebo perokreseb, ale špatně přenosný, na malém zase nevyniknou obrázky a nemůžete tam listy celé vlepovat. Vyberte si.

Svíčky

5. ledna 2008 v 16:02 | Tia

Rozhodně potřebujete na oltář svíčku. Dejte pozor, abyste vybrali kvalitní svíčku s dobrým knotem. Jestliže nepřipravujete nějaké speciální kouzlo, je nejvhodnější vybrat bílou barvu, která je neutrální. Pokud používáte svíčky jiné barvy, pamatujte na jejich speciální vliv na jednotlivé oblasti svého života.

Bílá - neutrální
Žlutá - kamarádství
Oranžová - pomoc (duševní), oteplí
Růžová - rozkoš, líbit se někomu
Fialová - aby se vás někdo bál
Červená - přivolá lásku
Hnědá - odvolá bezbolestně lásku
Zelená - pomůže (tělesně)
Světle modrá - odplata
Tmavě modrá - dobrodružství, nové věci
Černá - špatné úmysly (NEPOUŽÍVAT!!! Vše zlé se vrátí 3x!)

Ještě existují další barvy, ale základní jsou tyto. Jestli je barva podobná, nebo pomixovaná z těchto má stejné účinky pomixované z těchto...

Když hoří - Živel Ohně. Zapálením svíce čeká na svůj osud - Živel země. Po zapálení taje na tekutý vosk - Živel vody. Později lehce kouří - Živel vzduch.
Svíčky z včelího vosku
Právě svíčky z včelího vosku jsou ale nejlepší svíčky ze všech. Hodí se nejlépe k rituálům a jiným obřadům. Protože jsou ,,vyrobeny" přírodou od včelek. Ale jsou dost drahé. Jejich cena se dá obejít občasnými slevami vybledlých svíček - když jsou svíčky ve výloze za oknem, tak vyblednou. Já jsem například pořídila svíčku, která obyčejně stojí cca. 16,- Kč koupila za 4,- Kč. Mě teda že je vybledlá vůbec nevadí.
Bohužel velice rychle hoří. Jejich účinnost při rituálu je ale 100%.

Lapač snů

5. ledna 2008 v 15:43 | Tia
Významnou roli v životě indiánských kmenů hrají sny. Považují je za vzkazy duchů a značně ovlivňují jejich život. Proto také v žádné ložnici nechybí tzv. Dreamcatcher - česky zadržovač nebo lapač snů. Ten visí nad postelí a má chránit spící před zlými sny.
Legenda říká, že první lapač snů vyrobila žena, které neustále plakalo dítě. Když už si nevěděla rady, zašla za moudrou stařenkou. Ta jí poradila, aby udělala právě takové sítko, které bude od dítěte odhánět zlé sny a pověsila nad jeho lůžko. Hned první noc se pak dítě utěšilo a už nikdy neplakalo.
Říká se,že se zachycují v síti. Ty dobré zklouznou po peříčku nebo po kůži do duše spícího, ty zlé uváznou v síti a první sluneční paprsek je spálí.
http://rozvedena.bloguje.cz/img/lapac%20snu.jpg

Magie svící

30. května 2007 v 16:26 | Tia
Barvy svíček - co symbolizují:
Obrázek “http://www.magica.cz/Vitr/Vitr4/svice.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 
 

Reklama