x Vyrob si

Plížení se ve stínu, aneb pohotovost jako tajný agent

5. srpna 2009 v 15:52 | Tia
http://therealgrp.com/blog/wp-content/uploads/2008/05/agent.jpg

Hm. Po čase jsem se zase podívala do Vyrob si a dohromady vzato jsou tam dvě nové prosby: Plížení se ve stínu (xO) a výroba/zasvěcení amuletu. No xD začnu tím prvním.

Výroba WooDoo panenky

4. června 2008 v 15:17 | Tia
Obrázek “http://www.swatchstores.cz/img/akce-panenka.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Potřeby:
 1. Výplň - nejlépe drcené sušené bylinky
 2. Jehla a nit
 3. Látka
 4. Možné jsou knoflíky
Postup:
Z látky si 2x vystřihneme stejného "panáka" (aby měl hlavu, ruce, břicho a nohy) a sešijeme podél okrajů stehy blízko sebe od polovuny hlavy do kozkroku. Vycpeme výplní a sešijeme podél okrajů tak, aby výplň nevypadala. Vyšijeme srdce a oči (můžeme použít knoflíky).

Výroba spirituální tabulky

26. dubna 2008 v 22:01 | Tia
Vemte si obyčejný papír A4 nebo A3, na spodní pravý roh napište NE, na spodní levý roh ANO, na horní pravý NEVÍM, a horní levý NEODPOVÍM.

Výroba magického zrcadla

26. dubna 2008 v 20:10 | Tia
Informace, jak si vyrobit magické zrcadlo najdete ZDE, ale nejdřív je nutné se zaregistrovat. Doporučuji se zaregistrovat a pak kliknout znovu na odkaz zde.

Výroba knihy stínů

26. dubna 2008 v 19:57 | Tia
Potřeby:
 • Obyčejný tlustý (kvalitní) sešit A4
 • Látka, kůže, třpitky, barevný písek, apod.
 • 2x Tvrdý papír A4
 • Pořádné lepidlo
 • Pevný obal na sešit (A4)
 • Černý lihový fix
Postup:
Na sešit na přední a zadní stranu nalep tvrdý papír. Počkej až lepidlo zaschne a ostříhej přečuhující "proužky" (nwm jak to říct...). Potom můžeš začít přední stranou. Nalep na ni co chceš (dopotučuji látku, kterou můžeš rozstříhat a vytvořit mozaiku), vytvoř něco neobvyklého. Potom na látku lihovkou napiš krásným písmem buď Kniha Stínů, nebo anglicky: The book of Shadows. Doporučuji předem si to předkreslit. Nápis pak můžeš dozdobit třeba třpitkami nebo barvami na okno. Barvy na knize stínů by neměly být moc rozmanité.

Použití:
Do knihy stínů si zapisuj rituály, lekrvary, poznámky a zkušenosti z magie.

Výroba kuše ~tentokrát česky~

11. dubna 2008 v 12:12 | Tia
Za upozornění na tenhle návod vděčím Krtečkovi (díky!). Autorem tohoto článku je Martin "Broďan" Picek.
Pozdně gotická kuše a její konstrukce

Výroba kuše

4. dubna 2008 v 20:44 | Tia
Nevím jestli vůbec stojí za to to sem dávat, páááája mi napsal/a že by chtěl/a návod na výrobu kuše... Nic jsem nesehnala. Jediné co mám je PDF dokument, který je v němčině. Já německy neumím takže vám ho tu musím nechat na pospas. Zkuste si z tím poradit, nic jiného nemám.

TADY STÁHNOUT

Výroba dřevěného meče

4. dubna 2008 v 20:22 | geocities.com
Teorie, aneb co je důležité:
1) neustále si opakujte, že váš meč je bez vás jen kus dřeva, nic víc, nic míň. Ale jakmile jej uchopíte do ruky, stává se ZBRANÍ, potencielně nebezpečným předmětem. Čím lépe dokážete meč ovládat, tím bezpečnější jsou vaše útoky a tím lépe se s vámi bude bojovat.

Vyrobte si lapač snů

25. března 2008 v 22:41 | Tia
Potřeby:
 • vrbová větvička
 • malý, hladký kamínek
 • vteřinové lepidlo
 • jakoukoliv bavlnku
 • korálky
 • 6 pírek
 • provázek
 • 2 kůžičky na krk
 • jehla
Postup:
Vrbovou větvičku ohněte tak aby se sní vytvořil kruh. Konec svažte k sobě provázkem. Kruh omotejte
kůžičkou tak, aby neprosvítala vrbová větev pod ní. Navlékněte bavlnku na jehlu a propíchněte kůži. Postupně v kruhu natáhněte síťku. Jednotlivé konce sítky přivažte ke kruhu a do prostřed sítky nalepte (nebo nějak připevněte, přivažte) vteřinovým lepidlem kamínek. Z pírek udělejte svazky po dvou a na každý navlečte korálek, aby vám vznikly tři páry. Ty pak přivažte provázkem či kůžičkou k dolní části kruhu tak, jak to vidíte na obrázku.
K horní části kruhu si přivažte kůžičku tak,aby vzniklo poutko. Pověste na postel. Odteď jste chráněni, a to svými vlastními kouzly!

Výroba run ze dřeva

31. ledna 2008 v 10:56 | Tia
Asi nejvíce používané je dřevo z Jasanu, Tisu, a Břízy, a to protože mají přímý vztah k runám. Jasan je totiž strom života, Tis je runa Eoh, a Bříza je runa Beorc. Dále z Jeřábu, který ochraňuje, Jabloň - ta je spojena s láskou,ale i Vrby - má silnou vazbu na Měsíc, z Dubu- ten symbolizuje sílu. Z Lísky - symbolizuje spirituální schopnosti.

Zhotovování run ze dřeva
1)Na runy je nejdříve třeba uříznout větev živého stromu. Než se větev uřízne je třeba požádat strom o svolení a na oplátku k němu se pokládá malý obětní dar(např. mléko, med, sůl). Větev by měla být co nejrovnější, silná asi 2 až 5 cm a dlouhá asi tak 30 cm. Větev se opatrně nařeže na 24 plátků o síle 5 - 10 milimetrů.
2)Poté se vezme vypalovací jehla nebo pájka a vypálí se runový znak.
3)Do runových destiček - (poté již runových kamenů) se ješte poté vtírá troška včelího vosku. Když jsou runové "kameny" hotové musí se ještě očištit.

Očisťování run
1) Když jsou runy hotové je potřeba je ještě "duchovně očistit". Jsou různé způsoby očišťování. Můžou je přes noc vystavit ještě svitu měsíce a v úplňku nebo je vykuřovat bylinami. Velmi jednoduché je použít vodu ze studánky, potůčky, řeky nebo přírodního zdroje. Voda z vodovodu se v očšťování nehodí. Když pracujete s runami a zvlášťe pokud vykládáte druhým lidem je třeba runy neustále pravidelně očišťovat.

Posilování run

Očištěné runy je třeba posílit. To jde udělat několika způsoby. Někdo je vystavuje polednímu sluníčku, další je ukládá na děvět dní do země, jiný je zabrabává na devět dní do mořské soli.

Rituál na posilování run pomocí čtyř živlů

1) Položte runy na šátek a posypte je mořskou solí. Tímto je posílíte Zemí.
2) Protáhněte každou runu dýmen z vonné tyčinky, nebo pálené bylinky, či kadidla, aby je posílil Vzduch.
3) Protáhněte každou runu plamenem svíčky, abyste je posílili Ohněm.
4) Nakonec runy pokropte pramenitou vodu, tímto je posilujete Vodou.

Péče o runy
Když se runy pečuje a chová se k nim s úctou, stanou se mocnými pomocníky. Když své runy očistíte a posílíte, vstřebají do sebe vaší energii a proto byste je neměli nikomu půjčovat. Ale naopak pokud někomu vykládáte vy, musí se jich člověk, kterému vykládáte dotknout či je vybrat z váčku sám. Ale nikdo by neměl s vašimi runami pracovat samostatně. Na runy potřebujete váček, který si ušijete s přírodní látky nebo nebělené tkaniny. Dále budte potřebovat jeden šátek nebo kus barvené tkaniny jako šátek, na který budete runy vždy pokládat.

Výroba kyvadla

6. ledna 2008 v 14:32 | Tia
Jak vyrobitkyvadlo?
1. Sežeň si nějaký korálek, kamínek či křížek. Hlavní je, aby měl dírku. Případně to může bát polodrahokam, ale musí mít háček (aby jsi jím mohl/a prostrčit niť)
2. Dírkou prostrč tenkou niť, drátek nebo řetízek.

Výroba svíček z včelích plástů

6. ledna 2008 v 14:17 | Tia


Včelí plásty je před stáčením nutno zahřát. V létě je necháme nahřát na slunci, v zimě plásty stáčíme na větší dlaždici, kamenné či betonové desce, kterou si předehřejeme v troubě na teplotu cca 50 stupňů. Správná teplota podložky je taková, při které se vosk již netaví. Můžeme použít i obrácený pekáč, ovšem budeme jej muset pro každou svíčku zvlášť předehřát, neboť tenký plech rychle chládne.
Výroba svíčky z včelího plástu

Výroba kouzelnické hůlky

21. listopadu 2007 v 17:50 | Tia

HŮLKY


"Sluho?"
"Ano, vaše lordstvo?"
"Mé žezlo. Spadlo a rozbilo se."
"Co pro vás mohu udělat, vaše lordstvo?"
"Dole ve sklepě, mezi tím vším harampádím, jsem jednou viděl jiné. Sice je dřevěné, ale myslím, že mi může sloužit jako náhražka, dokud zlatník s klenotníkem nevyrobí nové nebo neopraví staré."
"Už běžím, vaše lordstvo."

"Tak, už jsem tady. Omlouvám se, že to tak dlouho trvalo, ale bylo až úplně naspod, vaše lordstvo."
"Nevadí, odpouštím ti. Dej to sem, chci se na něj podívat.
Hm, copak to může být? Vypadá to jako smaragd. A tohle zase jako rubín. A co to..? Fuj, Rediku, musíš všechno tak zpotit? Nejradši bych teď ovládal blesky, jako ten dvorní kouzelník, abych tě mohl na místě usmažit.
Sluho? U Gnóma, Rediku!!"

PRAVIDLA


Tyto předměty vypadají jako krátké tenké hůlky se vsazeným jedním či více drahými kameny různých barev. Hůlky dokážou sesílat kouzelnické blesky. Barva a počet kamenů vsazených do špice říká, kolik blesků je hůlka za den schopna seslat a jaké budou barvy. Pro blesky platí všechna pravidla (pravděpodobnost zásahu), ovšem hůlka sama má stoprocentní úspěšnost seslání. Hůlka se dobíjí vždy o půlnoci. Tvrdí se, že stylizací obrazu takovéto kouzelnické hůlky vznikla první panovnická žezla, sama o sobě nemagická.

Po přečtení tohoto odstavce možná dojdete k několika otázkám:
1) Proč musí být kameny vsazeny do špice a ne po délce hůlky?
2) Proč musí být kameny jen jedné barvy? A může hůlka umět i jiná kouzla?
3) Kdo a jak hůlky vyrábí?
4) Nebylo by lepší řídit se cenou kamenů a ne jejich barvou?

V následujícím textu byste měli najít alespoň částečné, rozumné zodpovězení těchto otázek spolu s rozšířením textu samotného.

VZNIK


Hůlky vznikly pravděpodobně někdy v prvním lidském věku. Moci chtiví alchymisté tehdy prahli po umění sesílat blesky, které, do té doby, náleželo pouze kouzelníkům. Proto začali s tvořením předmětu, kterým by té moci dosáhli.
Jenže výzkum se brzy ukázal být velmi náročným a to jak po fyzické a psychické, tak i po finanční stránce. Proto s ním pokračovali pouze finančně velmi dobře zabezpečení pyroforové a theurgové, sloužící povětšinou monarchům, popřípadě monarchové sami. A právě zde vidíme první přesuny hůlek na královský dvůr.
Od té doby uplynulo více, než rok, když se první alchymista zaradoval. Ze zlata a rubínu vyrobil prsten, který byl schopný sesílat dva druhy kouzelnických blesků. Pojmenoval jej sluneční, protože ho dokončil v pravé poledne. Jeho možnosti však byly značně omezené a tak výzkum přetrvával.
Po necelých dvou letech se sesílač blesků objevil znovu. Tentokrát však na úplně jiné části kontinentu. Proto i jeho podoba byla jiná, ovlivněná také současnou módou. Ze všeho nejvíce vypadal jako pevná dřevěná hůlka s chocholkou na konci a onyxem a topazem vsazenými po délce. Byla schopna nejen sesílat běžná kouzelnická kouzla, která většina dobrých kouzelníků považovala za základní , či dokonce slabá , ale také dva druhy blesků.
Od té doby však proteklo mnoho vody a hůlky vystřídaly modernější způsoby sesílání blesků. Theurgové se naučili promlouvat s astrálními sférami, pyroforové zase vyrábět jednorázové magické svitky. Sluneční prsten tak zůstal oblíbený pouze u slabších alchymistů a natvrdlých válečníků a hůlky zůstaly pouze jako památka monarchům, kteří často ani neznají jejich skutečnou moc.

VÝROBA


Hůlky umí vyrábět každý alchymista - expert.
Na jejich výrobu je třeba níže popsaný nemagický základ, popř. drahé kameny příslušné barvy.
Délka jejich trvání se tedy dá ovlivnit přidáním příslušného počtu magů.

VZHLED


Hůlky mohou být dřevěné nebo kovové. Existuje pět základních možností, jak může hůlka vypadat. Je to pět základních druhů hůlek, popsaných více v podkapitole vlastnosti. Takže jen okrajově:
1) Běžná: Obyčejná rovná hůlka o tloušťce silnější tužky a délce kolem patnácti coulů.
2) Hadovitá: Vypadá stejně jako běžná, ale s tím rozdílem, že je zprohýbaná jako klikatící se had.
3) S chocholkou: Také vypadá jako běžná, pouze s tím rozdílem, že se na jejím konci nachází chocholka. Ta se vyrábí z chlupů huňáče (jakékoliv barvy, ale jen jedné) a připevnit k hůlce ji může alchymista za pomoci horké vody a surovin za 5 zlatých.
4) Hadovitá s chocholkou: Kombinace 3) a 4), tedy hadovitě zprohýbaná hůlka s chocholkou na konci.
5) Žezlo: Ze všeho nejvíce vypadá jako dvě hadovité hůlky zapletené do sebe.

Každá dřevěná hůlka váží beze všech drahých kamenů v průměru 3 mince, kovová pak zhruba dvojnásobek.

Na závěr je nutno dodat, že zprohýbat dřevěnou hůlku umí každý alchymista s použitím surovin za 10 zlatých a nádoby s horkou vodou. ( Hadovitá hůlka s chocholkou tak bude stát suroviny za 15 zlatých- ale nádoba s vodou může být jen jedna- zatímco hadovitá hůlka bez chocholky bude stát pouze suroviny za 10 zlatých.)

VLASTNOSTI


Hůlka může:
1) sesílat obyčejná kouzla
2) sesílat blesky
3) vlastnit magy, za které body 1 a 2 provozuje (Magy zvenčí se do hůlky nemohou nijak dostat, stejně jako není možné nijak vysát magy z hůlky.)

Kvůli větší přehlednosti této kapitoly ji budeme nadále rozdělovat na samostatné podkapitoly. Ty budou pomáhat v určení počtu magů na den a počtu a druhu blesků na den.

1) Obecně
2) Typ
3) Materiál , který dělíme ještě na další dvě podkapitoly:
--2i) Kovové
--2ii) Dřevěné
4) Výplň (Převážně u hůlek dřevěných.)
5) Vzácné kameny
6) Používání

OBECNĚ


Každá hůlka má určitý typ a je vyrobena z určitého materiálu. Může být posázena drahými kameny a pokud je dřevěná, může mít také svou výplň.

Každá hůlka umí se stoprocentní úspěšností sesílat tato kouzla:
Oheň
Světlo
Tma
Mlha
Rychlost
Magický štít
(Nepřihodíme sem ještě nějaká nová spešl kouzla?)

Každá hůlka má určitý počet magů, určený níže popsanými pravidly, který je vždy větší, než 1. Magy se doplňují vždy právě o půlnoci.

Každá hůlka posázená drahými kameny umí sesílat právě jeden blesk denně za každý kámen.

Počet kamenů na hůlce nemůže být nikdy větší, než jaké je možné maximum daného typu.

Každá hůlka může být použita kýmkoliv a kdykoliv, pokud má dostatek magů na to, aby požadované kouzlo seslala, popř. pokud už nevyčerpala svůj denní limit blesků.

Počet magů v hůlce nikdy nemůže překročit její možné maximum.

TYP


Existuje pět typů hůlek, kterým se zde budeme více věnovat. Pro větší přehlednost typy opakujeme:

Běžná
Hadovitá
S chocholkou
Hadovitá s chocholkou
Žezlo

BĚŽNÁ


(Viz vzhled)

Jedná se o nejzákladnější formu hůlky. Vyrobit ji je ze všech typů nejsnadnější, proto pokud se družina setká s hůlkou, kterou vyrobil daný alchymista jako svou první, bude se s největší pravděpodobností jednat právě o ni.

Základní počet magů běžné hůlky na den je 0.

Maximální počet drahých kamenů běžné hůlky je roven dvěma.

HADOVITÁ


(Viz vzhled)

Jedná se o jednu z běžnějších forem hůlky. Je typická pro nízko postavené pomocníky nekromantů a temných mágů, kteří svým svěřencům nedávali lepší, jako důkaz své vlastní nadřazenosti.

Základní počet magů hadovité hůlky na jeden den je +1.

Maximální počet drahých kamenů hadovité hůlky je roven třem.

S CHOCHOLKOU


(Viz vzhled)

Jedná se o průměrně častou a silnou formu hůlky. Na jejím konci se nachází chocholka ze srsti huňáče libovolné barvy (ale jen jedné), připevněná výše uvedeným postupem. Ta zesiluje schopnosti hůlky, což se v herním systému projevuje zvýšeným počtem magů na den a maxima kamenů. Váha chocholky je zanedbatelná. Hůlky s chocholkou si s oblibou vyráběli průměrně silní alchymisté.

Základní počet magů hůlky s chocholkou na jeden den je +2.

Maximální počet drahých kamenů hůlky s chocholkou je roven čtyřem.

Zvláštnost chocholky

Jak už bylo řečeno, chocholka je vyrobena ze srsti huňáče, což s sebou nese jeden, místy nepříjemný problém:

Navzdory pravidlu uvedenému na začátku kapitoly Vlastnosti mohou být magy hůlky vysávány, avšak pouze huňáčem příslušné barvy. Každý takový huňáč, který se octne v okruhu 10 sáhů od hůlky si hází na past Int~ 1- pozná/ nepozná přítomnost hůlky. Pokud v hodu uspěje, začne jako první činnost v příštím kole vysávat magy z hůlky a to dvojnásobnou rychlostí, než normálně. I při vysávání z hůlky si však huňáč zachovává pud sebezáchovy, takže přestane akumulovat a uteče, hrozí-li mu bezprostřední nebezpečí.

Tato zvláštnost platí i pro hadovitou hůlku s chocholkou.

HADOVITÁ S CHOCHOLKOU


(Viz vzhled)

Jedná se o velmi silnou a dost vzácnou formu hůlky. V oblibě ji měli hlavně temní mágové, potažmo nekromanti, kterým nahrazovala případné mezery ve znalostech základních kouzel a blesků. Hráči se mohou, na poměry hůlek, často setkat s artefaktem právě tohoto typu.

Základní počet magů hadovité hůlky s chocholkou na jeden den je +3.

Maximální počet drahých kamenů hadovité hůlky s chocholkou je roven pěti.

Zvláštnost chocholky

Tento typ hůlky má stejnou zvláštnost jako hůlka s chocholkou.

ŽEZLO


(Viz vzhled)

Žezlo je vlastně zkříženina dvou běžných hůlek, jejichž síla tak úměrně vzrůstá. Jeho průřez se dá nazvat kruhovým, proto se dá dobře uchopit. S tímto typem hůlky se družina prakticky nemůže setkat jinde, než v hrobkách dávno mrtvých králů, velmi mocných nekromantů, vůdců podsvětí apod., tedy na nejvyšších možných místech.

Základní počet magů žezla na jeden den je +4.

Maximální počet drahých kamenů žezla je roven šesti.

Zvláštnost žezla

Žezlo je mimo obvyklých kouzel schopné sesílat také tato kouzla:

Sugesce
Hypnóza
Zenerova karta
Melenina krása


Je zde však jistá výjimka: U kozla Melenina krása se počet potřebných magů snižuje na polovinu, nemůže nastat neúspěch a použít jde vždy jen na sebe.

MATERIÁL


Hůlky mohou být dřevěné nebo kovové.

Kovové hůlky rozlišujeme podle druhu kovu (prvku nebo slitiny), dřevěné podle druhu dřeva.

Následují tyto podkapitoly:

1) Kovové
--1i) Ušlechtilé
--1ii) Neušlechtilé
2) Dřevěné
--2i) Z listnatých stromů
--2ii) Z jehličnatých stromů
--2iii) Ze speciálních stromů (mohou být 1), 2) i něco navíc)

KOVOVÉ


Kovové hůlky bývají zpravidla těžší, než hůlky dřevěné a také počet magů, o který se zvyšuje počet magů podle typu bývá nižší.

Kovové hůlky dělíme podle kovu na ušlechtilé a neušlechtilé. Počet magů ušlechtilých hůlek bývá logicky vyšší, než jak je tomu u kovů neušlechtilých.

Pro PJ, kteří prospali začátek sedmé třídy základní školy, popřípadě se na tuto úroveň vzdělání ještě nevyšplhali, uvádíme základní rozdíl mezi kovy ušlechtilými a neušlechtilými:

Kovy ušlechtilé neztrácejí věkem kovový lesk. Tyto kovy (pokud jsou čisté) si svůj lesk naopak uchovávají stále.

Kovy neušlechtilé svůj kovový lesk věkem ztrácejí. Zhruba měsíc po opracování se už lesknou mnohem méně a s rostoucím věkem jsou stále omšelejší.

Pro potřeby tohoto díla budeme brát, že slitiny, jejichž jedna třetina a více je neušlechtilá jsou taktéž neušlechtilé, zatímco slitiny, které jsou více jak z dvou třetin ušlechtilé jsou ušlechtilé. Oficiální vzorec se pochopitelně liší, ale proč si zbytečně motat hlavu?

HŮLKY Z NEUŠLECHTILÝCH KOVŮ


jsou lépe popsány výše. Zde jen dodáváme, že jejich průměrná magenergie se pohybuje kolem +1 až +3 magů na den. Ale protože příklad napoví nejlépe,několik jich uvedeme:

Železo
je klasickým kovem, proto počet magů, o které bude zvyšovat magy hůlky dle typu bude 0.

Cín
je méně častý, nicméně velmi hojný.

Bronz
je slitina, není tedy čistě přírodní. Navíc obsahuje ušlechtilou měď.

Zinek
není příliš hojný, proto bude přidávat

Adamantin
skoro až nedostupný zelený kov.

Samozřejmě mohou existovat výjimky:


Hůlky z ušlechtilých kovů


Měď
je poměrně hojná a není ani příliš cenná.
Stříbro
je docela vzácné a cenné.
Zlato, platina
jsou obojí velmi cenné kovy.
Nikl
celkem běžný.
Olovo
je cenné a celkem vzácné.

DŘEVĚNÉ


Dřevěné hůlky jsou lehčí než kovové.

Čím starší dřevo je, tím účinější jsou kouzla.


Jehličnany

Dřevo z těchto stromů bývá lehčí, než dřevo z listnáčů a speciálních stromů. Protože existuje mnoho velmi běžných druhů jehličnanů, přidávají v průměru méně magů, než jiné typy dřeva. Pokud bude u konkrétních příkladů uvedeno jen rodové jméno dřeviny, myslí se nejběžnější druh daného rodu. A teď už příklady:

Smrk
je nejběžnějším jehličnanem. Není ničím vzácný ani jedinečný.

Jedle, borovice
jsou méně běžné než smrk, nicméně stále velmi hojné.

Jalovec, tis
jsou ještě méně běžné a vzhledem mírně netypické.

Modřín
je jediný jehličnan, který opadává. Je ale poměrně hojný.

Cedr (libanonský), jedle bělokorá, smrk stříbrný
jsou všechno vzácné jehličnany, které nerostou jen tak všude.
Listnaté stromy
Listnáče mají poněkud těžší dřevo, než stromy jehličnaté, ale lehčí, než některé druhy speciálních stromů. Mají mnohem rozmanitější škálu druhů.
Běžné ovocné stromy
jakými jsou např. jabloň a hrušeň nejsou vůbec ničím výjimečné.

Dub, buk ,olše, topol
jsou všechno běžné stromy beze zvláštností. Mají v sobě však "starého ducha", proto je lepší nejdřív promluvit s duchem stromu.

Magnólie
je zvláštní tím, že je někdy strom a někdy keř.

Bříza
má bílou, tedy netypickou barvu kůry.

Smuteční buk, červenolistý buk, lípa krymská, topol černý, smuteční vrba
jsou všechno netypické druhy s typickým rodem.

Hloh slivňovitý, hloh jednoblizný, katalpa trubačovitá, křehkovětec žlutý
jsou netypické druhy, patřící mezi netypické rody.

Kanzan, raywood, baobab, zlatia
jsou všechno exotické stromy, jejichž dřevo je k sehnání jen na zakázku.

Jak sami vidíte, možností je nespočet. Proto ani nemá cenu snažit se uvádět všechno.

VÝPLŇ

Pokud je hůlka dřevěná (u kovových to jde taky, ale není to příliš běžné), může mít nějakou svou výplň, své srdce, svou duši. Zde zase popusť uzdu své fantasie a vymýšlej.

Výplň může přidat hůlce maximálně jednu minci na váze.

VZÁCNÉ KAMENY

A pomalu se dostáváme k nejdůležitější schopnosti hůlky a to je sesílání blesků. Tuto činnost zvládá za pomoci vzácných kamenů vysázených po její délce. Pokud tedy nějaké jsou.

U každého typu hůlky je uveden maximální počet zasaditelných kamenů, který je neměnný. Podle druhu kamene pak může hůlka sesílat blesky.

Obecně platí:
Kameny se dobíjejí vždy o půlnoci.

Pro blesky z hůlky platí stejná pravidla jako pro blesky popsané v pravidlech (pravděpodobnost zásahu), jen s tím rozdílem, že hůlka sama má vždy stoprocentní pravděpodobnost úspěchu seslání.
Kameny vysázené na hůlce musí vždy vážit alespoň jednu desetinu mince.

Pár kamenů jako příklad:
1) Rubín - Rudé blesky
2) Safír - Modré blesky
3) Smaragd - Zelené blesky
4) Diamant - Bílé blesky
5) Onyx - Černý blesk
6) Ametyst - Fialové blesky
7) Topaz - Žluté blesky
...

POUŽÍVÁNÍ

Používání je prosté a jednoduché. Stačí si rozmyslet kouzlo, v duši si opakovat vyvolávací formuli a po pátém zopakování pomyslet na hůlku a vykřiknout, nebo normálně říct formuli.
http://www.drakkaria.com/obchod/fotky/9047b.jpg

Výroba ATHAME

25. října 2007 v 13:57 | Tia
Výroba nože/dýky

1) Zakoupíme vhodný kus oceli, nemůžeme-li použijeme místo toho starý pilník či dláto.

2)Budeme zahřívat ocel, aby byla "změkčená", aby se dala opracovat. Je nutné zahřívat ocel dokud se nerozžhaví. Položíme jí na plynové nebo elektrické kamna(může trvat hodně dlouho a energie jsou drahé) Ocel se musí rozžhavit do červena. Bude měkkčí a lépe zpracovatelná.

3) Tužkou si no kovu vyznačíme tvar nože. Pilkou na kov vyřežeme profil a opilujeme hrubé kraje. Poté začneme upravovat ostří nože. Můžeme pracovat s hrubými a i jemnými pilníčky. Ostří by mělo být oboustranné Úpravu ostří dokončíme vyčištěním vlhkým a suchým papírem.

4) Poté budeme čepel kalit a popouštět. Znovuji zahřejeme, dokud se nerozžhaví. Po rozžhavení ji vezmeme do kleští a dáme ji do nádoby s vlažnou vodou ( ne studenou čepel by praskla) nebo ji ponoříme do oleje.Zchladíme a poté ji opět očistíme vlhkým i suchým hadrem.

5) Zakalenou čepel opět zahřejeme do červena. Znovu ji ponoříme špičkou dolů do vlažné vody nebo oleje a pohybujeme s ní v tekutině nahoru a dolů. Zase očistíme vlhkým a suchým papírem

6) Postup z bodu 5) opakujeme ještě 1x - naposledy a tentokráte sledujeme, jak se mění barva čepele. Nejdříve bude světlá, slámová a poté středně slámová. V tuto chvíli ji rychle ponoříme do vody a necháme ji zchladnout (bude modrat, fialovět a zelenat. Nyní sledujeme špičku, která bude měnit barvu jako první. Při prvním modrání na špičce ponoříme čepel do vody. Když je čepel studená, vytáhneme ji a prudce někokráte za sebou s ní bodneme do země. Právě jsme: pohybovali jsme čepelí - Vzduchem, zahřívali ji - Ohněm, ponořovali ji do -Vody a představili ji - Zemi.

7) Na rukojeť si opatříme dva kousky dřeva. Nakreslíme na oba část ostří, která je součástí rukojeti. Poté "vydlabeme" označené díly, každé do půlky tlouš´tky čepu ostří. Po skončení, oba kusy dřeva s čepem vloženým mezi nimi by měli na sobě dokonale pasovat.

8)Poté ještě jemně zbrousíme vnitřní strany kusu dřeva a na třeme plochy epoxidovým lepidlem. Vložíme čep ostří na místo, přitiskneme obě poloviny rukojeti na sebe a vložíme do svěráku. Tlak pomalu zvyšujeme, aby se lepidlo rozlilo. Nůž necháme ve svěráku, alespoň 3 dny.

9) Po vyjmutí ze svěráku, nakreslíme na dřevo profil rukojeti, takovou jakou bysme chtěli mít a začneme tento tvar vyřezávat.Značení - leptání, rytí

Leptání

1)Rozpustíme vosk a potřeme jím čepel.

2)Ostrým nástrojem (např. hřebíkem) do vosku vyryjeme nápis, který chceme, aby byl na čepeli (např. naše jméno runovým písmem) ujistíme se že hřebík pronikl až na kov přes vosk.

3)Potom přes vosk nalijeme jód nebo podobnou žíravinu. Necháme jód několik minut působit, pak nůž opláchneme pod tekoucí vodou. Dobré je si vše nejdříve nacvičit na odpadovém kusu kovu - stejného jako je čepel. Tak budeme moci posoudit jaký čas budeme potřebovat na působení jódu než jej smyjeme.

Rytí

Místo leptání můžeme použít rytí do čepele. Rytí se provádí jako značení hřebíkem, ale je lepší používat nějaké rydlo. Čepel přelepíme páskou. Vyznačíme si fixou na pásce písmo nebo symbol, který chceme mít na noži a poté vyryjeme. Páska nebude překážet a nám nehrozí, že by rydlo vyklouzlo a čepel popsalo tam, kde nechceme. Hotový nůž vyčistíme a uložíme k magickým nástrojům. Je nutné před používám nůž posvětit.


Jedna varianta jak posvětiti athame:

Před použitím čepel athame potřete čerstvou bazalkou, rozmarýnem nebo listím dubu. Budete potřebovat svěcenou vodu. Utvořte kruh.


Zvedněte nůž do výšky a řekněte:
Bože a bohyně - Zde představuji svůj osobní nástroj k vašemu schválení. Byl zhotoven z přírodních materiálů. Zpracován do tvarů, které teď vidíte. Přeju si, aby od nynějška sloužil jako nástroj i zbraň ve vašich službách.


Položte nůž na oltář a stůjte nebo klečte chvíli před oltářem, vzpomínejte na to, jak jste nůž vyráběli nebo vyrývali do něj své osobní znaky , symboly. Ponořte prsty do slané vody a nůž pokropte. Obraťte jej a pokropte i druhou stranu, nyní nůž zvedněte a přidržujte jej v kouři a obracejte jím, aby byly všechny části nože důkladně okouřeny. Poté řekněte:
Ať svěcená voda a kouř vypudí všechny nečistoty z tohoto nože, aby byl čistý a očištěný, připravený posloužit mne a pomáhal mi na mé cestě, kterou si budu přát jít. Aťse tak stane!

Držte nůž mezi svými dlaněmi a soustřeďte veškerou svou energii - sílu do nože. Poté řekněte:
Nasycuji tento nůž skze sebe moudrostí a mocí boha a bohyně. Ať dobře slouží a ochrání před škodou a pomáhá v jejich službě, ve všem. Ať se tak stane!..
Poté zrušte kruh a najezte se, abyste uzemnili energii.

Co si chcete vyrobit?

27. května 2007 v 21:35 | Tia
Takže lidičky napište mi sem co si chcete vytobit a do (maximálně) týdne tu budete mýt recept... Notmální termín je den, ale to nemůžu zaručit.
http://www.flux.utah.edu/~aclement/templair/collection/Jeff%20Easley%20-%20Unknown%20-%20Blue%20dragons%20on%20a%20shore.jpg
 
 

Reklama